Через ці 3 добрива рослини перестають плодоносити: не лийте сльози – їх можна замінити

Вносити добрива бездумно — це завжди недобра ідея, адже бажаних врожаїв ви не отримаєте, а помилку з великою імовірністю доведеться виправляти.

Так, до вибору добрив завжди необхідно підходити з відповідальністю та розумінням справи. Адже невчасне внесення або неправильна комбінування здатна привести до поганих результатів.

Чи ставалося у вас таке, що ви внесли хороші добрива під кущі овочів, ягід або під плодові дерева, і замість розкішних плодів отримали абсолютне нічого? Цілком можливо, що ви припустилися популярної помилки. У нашому матеріалі розповідаємо, що ви могли зробити не так і як це виправити.

3 добрива, через які овочі не плодоносять

Агрономи назвали найкраще добриво для болгарського перцю
Городники назвали 3 добрива, через які овочі не плодоносять

Найпопулярнішою помилкою являється внесення свіжого коров’яка. Справа в тому, що він занадто багатий азотом, що в результаті може призвести до пошкодження коріння.

Виправити це майже неможливо, окрім як використовувати лише відстоявний, якісний коровʼяк. Також уважно регулює те кількість внесених органічних добрив, адже їх надлишок може призвести до катастрофічних результатів.

Агрономи розповіли, яке добриво любить болгарський перець
Городники назвали 3 добрива, через які овочі не плодоносять

Така сама ситуація може відбутися, якщо ви перегнете палицю з сечовиною. Через її надлишок рослина може почати нарощувати листя, а от плоди залишаться без уваги. У такому випадку варто подумати про додаткове внесення калійно-магнієвих добрив, щоб все ж таки спровокувати плодоношення.

І не менш поганою ситуацією є надлишок золи. Справа в тому, що вона робить середовище лужним, а рослини здебільшого віддають перевагу нейтральному. На щастя, з цим впоратися набагато простіше: просто розводимо лимонну кислоту та поливаємо ґрунт. Якщо немає лимонної кислоти, можна також використати слабкий розчин оцту.

Пам’ятайте, що насичення землі мінералами та органікою може бути також поганим кроком, як і повне її виснаження. В будь-якій справі завжди важливі баланс та стриманість.

Схожі статті

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.

Чим полити буряк після відростання перших листочків: 4 перевірених рецепти від фермерів

Буряк - культура, яка потребує особливого догляду, особливо в початковій фазі розвитку. Після відростання перших листочків важливо забезпечити рослину поживними речовинами.