Сміття, яке творить з розсадою те, чого не робить магазинне добриво: не викидайте лушпиння

Лушпиння цибулі не потрібно викидати, адже насправді воно є супер корисним на городі та в садових справах - як цей інгредієнт покращує ріст розсади і не тільки?

Настої та відвари цибулевого лушпиння вже давно використовуються дачниками для обробки рослин, а саме як ефективний засіб для боротьби з грибковими захворюваннями та для відлякування шкідників. Цибулеве лушпиння має гарний склад, який не лише допомагає захистити ваші рослини, а й слугує прекрасним добривом. Головне, що воно є доступним абсолютно кожному та не шкодить культурам.

Щоб зміцнити імунітет розсади та полегшити її адаптацію при пересадці в ґрунт, рекомендується використовувати розчин з цибулевого лушпиння. Для цього необхідно залити 1 кг лушпиння пʼятьма літрами води, і прокип’ятити цю суміш протягом десяти хвилин, а потім відвар процідити і можна використовувати для поливу розсади раз на 10 днів. Важливо дотримуватись правильного дозування, щоб цей відвар показав гарний результат.

Городники розповіли, як цибулеве лушпиння може покращити ріст розсади
Городники розповіли, як цибулеве лушпиння може покращити ріст розсади

Лушпиння цибулі дієво бореться з такими шкідниками, як попелиця, білокрилка, колорадський жук. Для приготування ЧУДО-засобу вам слід змішати 2 кг лушпиння з трьома літами води, і варити суміш на слабкому вогню приблизно пів години. Потім розчин потрібно залишити настоюватись на 24 години. Після цього процідити і перелити в розпилювач та обробити рослини.

Також лушпиння можна використовувати й для інших рослин на городі, як добриво. Необхідно його залити водою 1:2 і настояти протягом двох днів, потім процідити і полити рослини. Така підживка дуже корисна для огірків і томатів, на один кущ слід застосовувати не менше 200 мл розчину.

Городники розповіли, як цибулеве лушпиння може покращити ріст розсади
Городники розповіли, як цибулеве лушпиння може покращити ріст розсади

Дачники з досвідом вже давно переконались, що лушпиння цибулі здатне покращувати структуру ґрунту. Його потрібно розкидати тонким шаром на суглинистих або твердих ґрунтах. На один квадратний метр не менше п’яти кілограмів цього інгредієнту.

Схожі статті

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!