Стабільний високий урожай та чудовий смак: найкращі сорти картоплі – тут не тільки “іноземці”

На даний час у світовому сортименті налічується понад 4 тисячі сортів картоплі, близько 200 зареєстровано в Україні з них половина української селекції.

Щороку з’являються нові сорти картоплі, які відрізняються не тільки за вмістом крохмалю і смаку, але і своєю стійкістю до різних захворювань і шкідників. На сьогоднішній день у всьому світі налічується понад 4 тисячі сортів. У державному реєстрі України зареєстровано 180, із них половина становлять ті, що були виведені українськими селекціонерами. Інші представники Голландії, Німеччини та інших країн.

У цьому матеріалі ви дізнаєтесь найврожайніші сорти картоплі, серед яких будуть не тільки “іноземці”.

Агрономи назвали найкращі сорти картоплі
Агрономи назвали найкращі сорти картоплі

Melody (Мелодія)

Цей сорт виведено у Голландії. Відрізняється великими бульбами овальної форми масою до 180 г. Шкірка гладка, жовтого кольору. Зміст крохмалю становить від 11-18%. Дуже добре показав себе у зберіганні. Може лежати в прохолодному темному місці аж до весни і навіть довше. Стійкий до захворювань

Adretta (Адретта)

Цей сорт належить до найкращих представників німецької селекції. Усі бульби округло-овальні масою до 150 г. Шкірка та м’якоть жовтого кольору. Зміст крохмалю від 14 до 18%. Стійкий до захворювань та шкідників. Лежкість на найвищому рівні.

Солоха

Один із найпопулярніших сортів картоплі з української селекції. Морт відноситься до пізньостиглих. Шкірка фіолетового кольору. Вміст крохмалю 11-17%. Вирізняється ніжним горіховим смаком. Тривалий термін зберігання. Активно застосовується в кулінарії для приготування супів, салатів та запікання.

Secura (Зекура)

Представник німецької селекції. Вирізняється стабільним урожаєм. Бульби довгасті. Шкірка та м’якоть жовтого кольору. Вміст крохмалю до 19%. Стійкий до різних захворювань та шкідників.

Схожі статті

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.