Якщо земля тверда як асфальт: 3 способи вирішити проблему – 99% городників роблять неправильно

Занадто тверда земля може стати великою проблемою при вирощуванні овочів. Вона вимагає великих витрат при обробці, а так само погано пропускає воду та повітря. Як вирішити цю проблему?

Навіть найтвердішу, як асфальт землю, можна перетворити родючий і пухкий ґрунт, який буде ідеальним для вирощування всіх рослин. Є лише три способи.

Тверда земля на присадибній ділянці є великою проблемою, яка може серйозно вплинути на зростання рослин і навіть їхню врожайність. Найкраще для покращення якості ґрунту використовувати комплексний підхід. Він складається всього з трьох основних пунктів – внесення органіки, посів сидератів та використання спеціальних розпушувачів. Але перш ніж розповісти про це докладно, хотілося б звернути увагу на основну помилку, яку роблять 99% дачників.

Земля тверда як асфальт: городники назвали три способи вирішити проблему
Земля тверда як асфальт: городники назвали три способи вирішити проблему

Так, багато хто вважає, що для покращення структури ґрунту, потрібно глибоко його перекопати. Однак це може лише погіршити проблему, тому що при перекопуванні порушується шари ґрунту та знищуються корисні елементи, тому краще використовувати глибоке розпушування. Зробити це можна за допомогою вил або плоскоріза, які не перевертають землю, а лише створюють вертикальні щілини. Увага! Найефективніше проводити розпушування в суху погоду.

Земля тверда як асфальт: городники назвали три способи вирішити проблему
Земля тверда як асфальт: городники назвали три способи вирішити проблему

Ще один ефективний спосіб поліпшити структуру землі – це внесення органіки (компост, перегній, мульча, біогумус). Вони не лише залучають дощових хробаків, а й створюють пористу структуру у процесі розкладання.

Ще один спосіб із надмірним ущільненням землі на грядках – це посів сидератів. добре діятимуть – бобові, хрестоцвіті, злакові, айстрові, гречані культури.

Третій спосіб – це внесення розпушувачів, які відмінно покращать стан ґрунту. Найпоширеніший – це пісок. Можна використовувати й інші добавки – вермикуліт і перліт, тирсу або гіпс.

Схожі статті

Що я готую із залишків пасок й крашанок – 3 рецепти, які не соромно подати на стіл

Звичайні залишки їжі зі свята можуть перетворитися на вишукані страви, які не соромно подати на стіл навіть вибагливим гостям. Трохи фантазії — і ваше натхнення подарує друге життя продуктам.

В тиждень після Вербної неділі перев’язую гілочки фруктових дерев: обов’язкова процедура

Для багатьох садівників перев'язування гілок дерев стає хорошою нагодою провести час на природі. Це допомагає заспокоїти розум та зануритися у певну медитацію догляду за рослинами.

Табу і не лише навесні: яке популярне добриво не переносить троянда – 99% про це не знають

Якщо ви хочете, щоб троянди якомога довше радували вас красивим цвітінням, то забудьте про це органічне підживлення не тільки навесні, а й у період усього сезону.

Агрономи саджають тільки ці 2 сорти помідорів: солодші за мед і вагою мінімум по 500 г штука

Кожен дачний сезон для городників розпочинається з того, що вони обирають овочі для посадки. До них, зокрема, належать і помідори. Пропонуємо читачам добірку з 2-х сортів найсолодших томатів.

Якщо перед дощем посипати міжряддя грядок гірчицею, не буде бур’янів і непотрібної порослі

Городники точно знають, навіщо висівати гірчицю в міжряддях і як позитивно ця рослина може вплинути на загальну картинку саду - в чому її користь?

Після цієї підживки пожовклі стебла цибулі ожили за добу. Перевірила – результат за 24 години

Іноді дачники можуть спостерігати, як їхня цибуля на грядці починає жовтіти, тоді постає питання, чому так виникає і що потрібно зробити, щоб культура повернула свій колір?