З року в рік підживлюю яблуню тільки цим: плоди солодкі як мед, а врожай завжди рекордний

Підживлення яблуні є важливим для забезпечення її правильного росту та формуванню красивих і смачних плодів - коли і чим підгодовувати дерево, щоб вродило на максимум?

Отримати великі й солодкі яблука легко, якщо проводити регулярно підживлення для цієї культури. Поживні речовини є необхідними для відновлення дерев після зими, саме добрива надають яблуні всю необхідну енергію, яка допомагає їй правильно розвиватись і давати високий врожай.

Якщо ж підживлення не проводити, то це може призвести до серйозних наслідків, таких як ослаблення дерев, нестійкість до погодних умов, хвороб і шкідників, а також зниження врожайності. Тому важливо обрати правильне добриво та правильний час для їх внесення.

Дачники розповіли, як правильно підживлювати яблуню, щоб зібрати великий врожай
Дачники розповіли, як правильно підживлювати яблуню, щоб зібрати великий врожай

Фосфор необхідний для формування сильної кореневої системи, азот симулює ріст яблуні, завдяки ньому утворюються нові пагони та листя. Калій підвищує стійкість, покращує імунітет дерева. Органічні добрива значно покращують структуру ґрунту – пташиний послід, коровʼяк, перегній. Мінеральні добрива теж відіграють важливу роль, серед яких фосфорні (суперфосфат), азотні (сечовина, аміачна селітра, сульфат амонію), калійні (сірчанокислий калій).

Такі мінеральні добрива як амофос і нітроамофоска, вони поєднують кілька основних поживних елементів у одній гранулі. Перше підживлення проводиться вже на початку весни. У цей час відбувається профілактичне обприскування рослин від хвороб і шкідників. Для сухої підгодівлі готується суміш з перегною (35 кг), сечовини (пів кілограма), нітроамофоски (30 г) та аміачної селітри (30 г).

Дачники розповіли, як правильно підживлювати яблуню, щоб зібрати великий врожай
Дачники розповіли, як правильно підживлювати яблуню, щоб зібрати великий врожай

Щодо рідкого добрива, то для його приготування необхідно змішати курячий послід (два літри), воду (десять літрій), перегній (10 кг), сечовину (250 г), суперфосфат (100) та сульфат калію (60). Варто зазначити, що гній та курячий послід повинні бути перепрілими. Після приготування цієї суміші, слід дати настоятись їй протягом тижня.

Друге підживлення проводиться в травні, як тільки на деревах зʼявиться перше листя. Для підгодівлі потрібна вода (200 л), суперфосфат (1 кг), сірчанокислий калій (800 г), сечовина (пів кілограма), пташиний послід (п’ять кілограмів) і коровʼяк (вдвічі більше за пташиний послід). Все це потрібно перемішати та дати настоятись протягом тижня. Полив здійснюється так – 40 літрів суміші на доросле дерево та 30 літрів на молоде.

Схожі статті

Птахи — більше не проблема! Садівники пояснили, як прогнати пернатих “гостей” від вишень

Птахи — це дуже красиві створіння. Але для саду вони можуть стати серйозною проблемою. Особливо якщо у вас є вишні та черешні, якими пернаті ласують із задоволенням. Як запобігти цій проблемі?

Метод на мільйон – без перебільшень: як виявити кліщів на ділянці і як їх позбутись за 5 хвилин

Кліщі часто можуть бути гостями на ділянці, але виявити їх і прибрати не так легко - що треба знати про цих шкідників, щоб з врожаєм було все добре?

Вертикальні грядки: як збирати десятки кілограмів врожаю з обмеженого простору?

Хочете отримувати багато врожаю, але у вас для цього занадто мало городу? Це не проблема! Все, що потрібно в такій ситуації, — вертикальні грядки. Розповідаємо, як їх зробити на власній ділянці.

Троянди прямо як з квіткового: 1 секретна підживка і квіти зацвітуть на весь сад

Щоб троянди потішили своїх господарів цвітом, потрібно знати, як і коли підгодувати цю рослину - що зробити з цими квітами навесні 2025? Подробиці.

ТОП-12 рослин, які готові до висадки: посадіть їх до Великодня 2025 і збирайте МЕГА врожай

Напередодні Великодня потрібно зробити багато справ на городі, а саме висадити деякі культури, адже вважається, що тоді ці рослини порадують щедрим врожаєм.

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!