Досвідчені городники радять “осліпити” молоді огірки: що дає цей процес

Городники, які давно займаються вирощуванням огірків, добре знають – їх довгі вуса забирають забагато поживних речовин. Щоб отримати високий врожай наприкінці сезону – "вуса" потрібно прищипувати.

Городники, які давно займаються вирощуванням огірків – добре знають про те, що їх “вуса” забирають собі забагато корисних речовин. І тому багато господарів намагаються їх вчасно прищипувати – щоб спрямувати поживні компоненти на формування та розвиток самих огірків.

Прищипування “вусів” на огірках допоможе відкрити “друге дихання” плодоношенню.

Городники розповіли, навіщо прищипувати вуса на кущах огірків
Городники розповіли, навіщо прищипувати вуса на кущах огірків

Молоді огірки “осліплюють”, обриваючи в них вуса. Роблять цю процедуру неодноразово і слідкують за тим, щоб, коли вони перестануть з’являтися. Якщо це сталось – значить, кущ постарів і йому потрібно більш потужне і глибоке омолодження.

Найпотужніше омолодження огірків роблять, приспускаючи по шпалері стебло. Одночасно із цим по низу обривають листя, а зайве стебло закручують в кільце. Потім ці кільця вкладають на землю і зверху присипають ґрунтом, формуючи своєрідний пагорб-“курган”.

В подальшому подібне новоутворення на ділянці намагаються підтримувати у вологому стані. Завдяки цьому стебла огірків швидко вкоріняться і це дасть потужний поштовх росту та гарного плодоношення.

Одночасно із цим потрібно видаляти сухе та зів’яле листя на кущах огірків.

Городники розповіли, чи треба прищипувати вуса на огірках
Городники розповіли, чи треба прищипувати вуса на огірках

Взагалі питання прищипування “вус” на огірках викликає в суспільстві багато дискусій. Дехто вважає, що робити цього не потрібно. Ця думка має сенс хоча б тому, що за допомогою “вус” кущі огірків можуть чіплятись за шпалери і обвиватись навколо них. Тобто, якщо їх обірвати – рослині не буде чим триматись за опору і господарю доведеться робити підв’язку. Це – зайва робота, яку не всі хочуть виконувати.

Важливо пам’ятати, що обривання “вусів” на огірках несе в собі певні ризики. Адже “поранені” ділянки рослини можуть бути атаковані різноманітними грибковими інфекціями. Врешті решт кущ огірків від цього може постраждати ще більше і ви все одно не дорахуєтесь врожаю.

Схожі статті

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.

Врятує сад від білокрилки: дві красиві квітки, які допоможуть позбутися підступного шкідника

Як позбутися найпоширенішого шкідника садів та городів за допомогою натуральних засобів. Після цього білокрилка назавжди забуде дорогу на вашу ділянку.