Не секрет, що існує категорія рослин, які можуть дозрівати після збору врожаю і ставати ще кращими на вигляд і смак. Найголовнішими факторами, які впливають на цей процес – це підтримка оптимальної вологості на рівні 75% та температура повітря в межах 23 градусів. У такому середовищі овочі можуть зріти поступово.
Щоб пришвидшити процес дозрівання, можна збільшити температуру до 25 градусів, але іноді це може призвести до того, що плоди стануть водянистими, а шкурка буде занадто мʼякою. Важливо також, щоб овочі були зібрані в суху погоду і не мали ніяких пошкоджень чи захворювань.

Помідори одні з тих, які дозрівають після збору. Їх часто можна побачити на підвіконнях навіть коли вони ще зелені, але з часом стають належного кольору. Вони дозрівають при температурі 20 градусів. Якщо настала загроза похолодання, томати можна збирати і дозріти вже вдома.
Перець теж можна помістити в деревʼяні ящики в один шар при температурі 12 градусів тепла, і вже через кілька тижнів він повністю дозріє, буде соковитим і солодким. Те саме стосується і картоплі, вона дозріє, якщо буде зберігатись в сухому і темному місці. Через три тижні картоплини можна буде використовувати у приготуванні їжі і насолоджуватись її смаком.

Диню можна збирати, коли вона вже має злегка жовтуватий відтінок, і залишити її дозрівати в теплому, темному місці з низьким рівнем вологості, важливо залишити на плоді хвостик довжиною в 5+ сантиметрів.
Яблука теж підпадають під цю категорію, їх можна зривати недозрілими. Якщо залишити їх на сонці, то процес дозрівання буде тривати приблизно чотири дні, а якщо в темному і сухому приміщенні, то від восьми до десяти днів.