Чорна та червона смородина даватимуть урожай аж 30 років: простий трюк від агрономів

Чи знали ви, що насправді смородина може давати врожай майже вічність, якщо зробити одну просту дію перед посадкою - ви здивуєтесь, як дізнаєтесь.

Майже у кожному саду можна зустріти смородину, як червону, так і чорну. Проте, не всі дачники надають необхідні умови для рослини, щоб забезпечити їй довге життя. Насправді правильний догляд і певні дії можуть продовжити життя смородині на десятки років.

Найголовніше, що потрібно знати – це про глибину посадки. Якщо ваші кущі висаджені в ґрунт на малу глибину, то швидше за все вони швидко втратять свою життєздатність. На такому рівні саджанець не здатен утворювати нові пагони, в результаті це призводить до старіння рослини і зменшення врожайності. Пагони не формуються з кореневої системи, лише з нижніх частин старих стовбурів. Щоб нові пагони мали змогу рости, частина стовбура повинна бути занурена в землю.

Садівники розповіли, що зробити зі смородиною, щоб вона плодоносила вічність
Садівники розповіли, що зробити зі смородиною, щоб вона плодоносила вічність

Тобто смородину варто висаджувати так, щоб коренева шийка знаходилась на 10 сантиметрів нижче ґрунту. Завдяки цьому почнуть рости нові пагони, кущ омолодиться і буде приносити стабільно високий врожай протягом тридцяти років.

Якщо ж ви висадили кущ ще раніше на неправильну глибину, то цю проблему можна вирішити без потреби пересадки рослини. Варто лише додати землю в цент куща, щоб навколо була невелика купка.

Садівники розповіли, що зробити зі смородиною, щоб вона плодоносила вічність
Садівники розповіли, що зробити зі смородиною, щоб вона плодоносила вічність

Варто зазначити, що заглиблення ґрунту під час посадки потрібне не лише для смородини, а й для аґрусу, винограду і троянди. Ці культури чутливі до холодів, тож їхня наземна частина може легко підморозитись взимку. Частини стебел, які залишаються під землею, навесні вони дають нові пагони, які дозволяють рослині відновлюватись і приносити плоди.

Плодові дерева, такі як яблуня, груша, слива, абрикос, малина, ожина, жимолость, бузок, вони не потребують заглиблення кореневої шийки. Отже, висновок один, якщо ви хочете, щоб ваша смородина давала вам врожай вічно, варто правильно її посадити і тоді смачні й великі ягоди у вас в кишені.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.