Ці 3 народні поради перевірені часом: як і чим удобрювати сходи моркви – вродить як ніколи

Морква потребує підживлення і її слід підгодовувати, якщо ви хочете в подальшому смакувати соковитими плодами - чим, коли та як її потрібно удобрювати?

Морква, як і інші рослини, потребує підживлення для того, щоб вродити потім гарні й смачні плоди. Підживлення надає культурі всі необхідні поживні речовини й сприяє гарному росту моркви. Перше підживлення проводиться тоді, коли зʼявляються перші листочки, адже в цей період рослина потребує живлення для формування кореня. Важливо цю процедуру проводити вчасно, щоб все було ефективно.

Для солодких і великих коренеплодів, слід використовувати азот, калій, бор, фосфор. Можна придбати вже готові суміші, а також самостійно їх приготувати. Більшість дачників надають перевагу саме органічним добривам через їхню екологічність і користь для ґрунту та рослин.

Дачники розповіли, як і чим удобрювати сходи моркви
Дачники розповіли, як і чим удобрювати сходи моркви

Моркву рекомендується підживлювати кілька разів протягом її вегетації. Тобто перша підгодівля проводиться під час посадки, друге, коли зʼявляться перші паростки, а потім ще два рази – через два тижні після другої підгодівлі та за 10 днів до збору врожаю.

Як зʼявляться перші три листочки, потрібно підживити рослину органічними добрива. Найкращим варіантом є використання золи, яку можна застосовувати як в сухому вигляді, так і в розчині. Необхідно змішати її з землею та посипати грядку, після чого полити водою. Щодо розчину, то слід змішати 100 грамів золи з 10 літрами води, настояти його протягом 10 годин і полити проростки під коріння.

Дачники розповіли, як і чим удобрювати сходи моркви
Дачники розповіли, як і чим удобрювати сходи моркви

Наступний варіант підгодівлі передбачає використання йоду. У десяти літрах води треба розвести двадцять крапель його і полити грядки моркви.

І ще одна дієва підгодівля полягає у застосуванні курячого посліду. Варто змішати його з водою у пропорції 1:10 і дати настоятись протягом 10 годин. Після цього на одну частину розчину потрібно взяти 10 частин води, і дати цій суміші настоятись ще 12 годин. Даний розчин можна використовувати для поливу моркви, поливати варто лише міжряддя.

Схожі статті

6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Секретна “підживка” і квіточки підуть вгору: чим полити тюльпани навесні 2025

Тюльпани можуть цвісти довго і красиво, якщо провести з ними одну просту процедуру, а саме підживити їх цікавим розчином - як його приготувати і коли удобрювати квіточки?

1 інгредієнт і рекордному врожаю огірків бути! Чим полити цей овоч, щоб плоди збирати відрами

Щороку огірки є майже на кожній ділянці, хто має власний город, тож при їх вирощуванні дачники завжди вдаються до різних методів покращення врожайності - що треба зробити?

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.