Чому ваше насіння ніколи не зійде? Бо ви робите це, навіть не підозрюючи, як це шкодить

Замочування насіння - чи дійсно це необхідна процедура чи це все вигадки? Як можна і не можна робити, і для яких рослин це підходить - городники розклали все по поличках.

При посадці насіння завжди виникає багато питань, як це робити, чи потрібно його замочувати і що зробити, щоб воно швидше проросло. Однак, очолює ТОП таких питань саме замочування насіння. Деякі дачники вважають, що замочування сприяє кращій схожості та швидшому росту рослин. Однак не для всього насіння підходить замочування і воно навіть може бути шкідливим.

До таких культур належать капустові. Тонка оболонка цих рослин розмʼякшується під час замочування, тому збільшується ризик її пошкодження. Також капустові культури не люблять пересихання, тому надмірна вологість може порушити природний режим вологості.

Городники розповіли, як не можна замочувати насіння
Городники розповіли, як не можна замочувати насіння

Не варто замочувати насіння моркви і пастернаку, вони схильні до гниття при надмірному зволоженні. Те саме стосується цибулі й часнику. Немає необхідності замочувати насіння гарбузів, кабачків, огірків.

Якщо ж насіння було оброблене виробником, тобто знезаражене, кольорове, інкрустоване, то замочувати його не варто, адже таке насіння вже готове до висіву. Однак, є випадки, коли замочування може бути дуже корисним. Застосування насіння допомагає перевірити його на схожість. Щоб запобігти різним захворюванням, рекомендується замочувати насіння в спеціальних знезаражування з розчинах.

Городники розповіли, як не можна замочувати насіння
Городники розповіли, як не можна замочувати насіння

Найпростішим і доступним методом замочування є використання води. Для цього найкраще підійде відстояна або тала вода, адже водопровідна містить багато солей і хімікатів. Такий метод буде корисним для селери, моркви, кропу, цибулі, кавуна, огірків, кабачків, бобових, гарбуза, буряка, помідорів і перцю.

Тривалість замочування насіння теж залежить від конкретної культури. Насіння червоного буряка замовчується на добу, огірків – вдвічі менше за буряк, квасоля на 10 годин, помідори до 34 годин, а перець від доби і більше.

Схожі статті

Пішов дощ? Час їхати на дачу! Чому огірки краще висівати в несприятливу погоду – все просто

Огірки рекомендується висаджувати саме в дощову погоду, адже так дачники значно економлять свій час і процес є доволі швидким - основні моменти при їх посадці.

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.