Догляд за будь-якими культурами – це дуже важлива складова на шляху до багатого врожаю, тому всі садівники-городники приділяють цьому велику увагу. Адже, якщо поставитися до справи відповідально і дотримуватися всіх пунктів і правил, то результат 100% порадує. А братися до робіт потрібно прямо зараз.
У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, що необхідно зробити з вишнями, щоб не залишитися без ягід, а також розповімо про обов’язкові заходи, окрім побілки, обрізання та підживлення.

Так, щовесни багато городників вирушають на свої дачні ділянки, щоб навести порядки і розпочати перші роботи. Як правило, це прибирання грядок та саду, побілка кущів та дерев. Причому зробити це потрібно на початку березня, коли температура повітря буде не нижче 5 градусів тепла.
Якщо ви на зиму вкривали стовбури дерева, щоб захистити його від гризунів та сонячних опіків, то в один із перших моїх приїздів на дачу, захисні пристрої необхідно прибрати.
Весною приступають до обрізки вишні. Саме цей час вважається найкращим для всіх кісточкових дерев. Її проводять до набухання нирок і перед активним рухом соку. Обов’язково необхідно дотримуватися теплового режиму – температура повинна бути не нижче 10 градусів, а погода суха і безвітряна. Уникайте надмірної обрізки, щоб не сильно травмувати дерево, а місця зрізів обов’язково намажте загоюючими засобами.

Наступний обов’язковий захід – це розпушування ґрунту та мульчування вишні. Це дозволить дереву швидше прокинутися та вступити в стадію відновлення та підготовки до нового сезону.
Ще один важливий крок до гарного врожаю вишні – це обробка дерева від хвороб та шкідників. Насамперед від парші, моніліозу, іржі, борошнистої роси та інших характерних захворювань. Зробити це потрібно до розпускання нирок.
І останнє, що необхідно зробити навесні – це перше підживлення. На початку сезону вишня повинна швидко набирати зелену масу, а так само пишно відцвісти.
