На шляху до багатого врожаю: що обов’язково потрібно зробити з вишнею весною – не лише побілка

Побілка, обрізка, підживлення - це далеко не весь перелік заходів, які слід провести з вишнею, якщо ви не бажаєте залишитися без ягід у 2025 році.

Догляд за будь-якими культурами – це дуже важлива складова на шляху до багатого врожаю, тому всі садівники-городники приділяють цьому велику увагу. Адже, якщо поставитися до справи відповідально і дотримуватися всіх пунктів і правил, то результат 100% порадує. А братися до робіт потрібно прямо зараз.

У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, що необхідно зробити з вишнями, щоб не залишитися без ягід, а також розповімо про обов’язкові заходи, окрім побілки, обрізання та підживлення.

Що треба зробити з вишнею навесни, щоби не залишитися без ягід
Що треба зробити з вишнею навесни, щоби не залишитися без ягід

Так, щовесни багато городників вирушають на свої дачні ділянки, щоб навести порядки і розпочати перші роботи. Як правило, це прибирання грядок та саду, побілка кущів та дерев. Причому зробити це потрібно на початку березня, коли температура повітря буде не нижче 5 градусів тепла.

Якщо ви на зиму вкривали стовбури дерева, щоб захистити його від гризунів та сонячних опіків, то в один із перших моїх приїздів на дачу, захисні пристрої необхідно прибрати.

Весною приступають до обрізки вишні. Саме цей час вважається найкращим для всіх кісточкових дерев. Її проводять до набухання нирок і перед активним рухом соку. Обов’язково необхідно дотримуватися теплового режиму – температура повинна бути не нижче 10 градусів, а погода суха і безвітряна. Уникайте надмірної обрізки, щоб не сильно травмувати дерево, а місця зрізів обов’язково намажте загоюючими засобами.

Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин
Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин

Наступний обов’язковий захід – це розпушування ґрунту та мульчування вишні. Це дозволить дереву швидше прокинутися та вступити в стадію відновлення та підготовки до нового сезону.

Ще один важливий крок до гарного врожаю вишні – це обробка дерева від хвороб та шкідників. Насамперед від парші, моніліозу, іржі, борошнистої роси та інших характерних захворювань. Зробити це потрібно до розпускання нирок.

І останнє, що необхідно зробити навесні – це перше підживлення. На початку сезону вишня повинна швидко набирати зелену масу, а так само пишно відцвісти.

Які дерева можна саджати в саду у березні 2025 року: черешня і вишня
Які дерева можна саджати в саду у березні 2025 року: черешня і вишня

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.