Обовʼязково підгодуйте, бо буде біда: секретна “підживка” для смородини після збору врожаю

Підживлення не завжди проводиться саме під час плодоношення смородини, адже також рослину варто підгодувати і після того, як буде зібраний врожай - що буде, якщо цю процедуру пропустити?

Після закінчення плодоношення смородини, рослина зіштовхується з необхідністю росту у виснаженому ґрунті. У цей період важливо провести підживлення, адже без нього вона не зможе накопичити достатньо сил для закладки нових квіткових бруньок. Якщо ви не підгодуєте смородину, то про майбутній врожай можете забути і взагалі не розрахувати на нього, адже рослина не буде мати жодних ресурсів, щоб вам його забезпечити.

Щоб уникнути такої ситуації, садівники радять проводити комплексне підживлення, яке включає органічні та мінеральні добрива. Таке підживлення варто проводити в два етапи. Перший етап передбачає використання розчину з суперфосфату (1 ст. л.), сульфату калію (1 ст. л.) та попелу (одна склянка), які потрібно розчинити у 10 літрах води. Як альтернативу, можна застосувати монокалій фосфат (1 ст. л.).

Садівники розповіли, що буде, якщо не підживити смородину після збору врожаю
Садівники розповіли, що буде, якщо не підживити смородину після збору врожаю

Друга підживка проводиться через тиждень, коли рослина вже більш-менш відновилась. Для цього підійдуть органічні добрива, а саме настій коровʼяку (1:6 з водою) або розчин пташиного посліду (1:2).

Крім підживлення, важливу роль відіграє обрізка смородини. Зазвичай її проводять рано навесні, коли бруньки ще не розпустилися, або перед зимою, коли листя вже опало. Слід обрізати старі гілки одразу після збору врожаю, адже вони вже не принесуть плоди.

Садівники розповіли, що буде, якщо не підживити смородину після збору врожаю
Садівники розповіли, що буде, якщо не підживити смородину після збору врожаю

Після трьох років пагони смородини починають давати менший врожай, тому їх варто видаляти, щоб рослина зайвий раз не витрачала свої сили на непотрібні гілки.

На старих пагонах, які залишились після плодоношення, можуть утворюватись бруньки для наступного року. Краще позбавити кущ від цих частин одразу. Основну обрізку можна перенести на пізню осінь, але видалити старі гілки все ж краще після збору врожаю.

Схожі статті

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.

Врятує сад від білокрилки: дві красиві квітки, які допоможуть позбутися підступного шкідника

Як позбутися найпоширенішого шкідника садів та городів за допомогою натуральних засобів. Після цього білокрилка назавжди забуде дорогу на вашу ділянку.