Полуниця в горщику – це як? Як виростити кущ прямо вдома – ягоди будуть розміром з кулак

Усі ми звикли вирощувати полуницю на городі у відкритому ґрунті, але у сучасному світі це легко можна зробити вдома - як посадити рослину в горщик і отримати перший врожай?

Полуниця є саме тою культурою, яка з року в рік вирощується на ділянках у городників, адже її великими, солодкими й соковитими ягодами хочеться смакувати завжди. Однак не у всіх є ділянка, щоб там садити деякі культури та вирощувати, але у випадку з полуницею, її без проблем можна вирощувати вдома в горщику. Спосіб її вирощування на підвіконні не потребує багато місця, і ви точно не залишитесь без ягід.

Найголовніше у всьому цьому – це правильно підготуватись до посадки та вибрати відповідний горщик. Для висадки саджанця вам необхідно взяти звичайний горщик (краще керамічний) із дренажними отворами, і поставити черепок, щоб нічого не висипалось, найкраще підійде шматок горщика. Його необхідно розташувати над отвором та заповнити половину горщика компостом.

Садівники розсекретили тонкощі вирощування полуниці в горщику
Садівники розсекретили тонкощі вирощування полуниці в горщику

Перед висадкою необхідно перевірити кореневу систему саджанця, вона без видимих ознак пошкоджень, те саме стосується і листя. За словами експертів, у великому горщику можна висадити одразу чотири кущі полуниці. Рослини слід розташувати поверх підготовленого раніше шару, простір між корінням заповнити компостом.

Після посадки ґрунт необхідно присипати садовим гравієм, адже він утримує вологу, бореться зі шкідниками та робить горщик більш привабливим. Горщик слід помістити там, де буде потрапляти на нього багато світла, рекомендується робити це на підвіконні, регулярно поливаючи рослину.

Садівники розсекретили тонкощі вирощування полуниці в горщику
Садівники розсекретили тонкощі вирощування полуниці в горщику

Земля повинна бути добре дренована, а місце, де буде горщик, щоб не мало протягів. Якщо ж ви вирощуєте полуницю на балконі, то краще використовувати мульчу, вона захистить ваші плоди від землі, пригальмує ріст бурʼянів та забезпечить вам гарний врожай.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.