Кабачки не люблять надлишку добрив, але є 1 нюанс: що конкретно потрібно зробити

Вирощування кабачків передбачає підживлення для гарного й щедрого врожаю, але є один нюанс - що треба знати про цю культуру, перш ніж її висаджувати?

Кабачки здатні приносити рясний урожай протягом тривалого часу, якщо звичайно правильно за ними доглядати і вчасно вносити добрива для кращого росту і вищої врожайності.

Городники радять застосовувати органічні добрива, які є доступними абсолютно для всіх, а також демонструють високу ефективність на городі. Найбільше кабачки полюблять настої кропиви, коров’яку та деревного попелу. Також можна використати борну кислоту, яка сприятиме кращому формуванню плодів. Для приготування вам знадобиться 0,5 ч. л. борної кислоти, яку слід розчинити у гарячій воді й довести обʼєм до 10 літрів, потім слід додати до 30 крапель йоду та 1 л молочної сироватки.

Городники розсекретили тонкощі підживлення кабачків у 2025
Городники розсекретили тонкощі підживлення кабачків у 2025

Молочнокислі бактерії, які присутні в сироватці, пригнічують розвиток грибків. Бор сприяє кращому формуванню завʼязі і попереджає їх опадання, а йод слугує антисептиком і захищає плоди від гнилі. Даним розчином слід обприскати рослини з пульверизатора.

Також існує ще один популярний метод, який передбачає використання цибулевого лушпиння. Такий настій слугує профілактичним засобом від різних хвороб і шкідників. Можна використовувати готові мінеральні суміші, які містять фосфор, калій та невелику кількість азоту. Важливо не перенасичувати кабачки добривами, адже їх надлишок може негативно відобразитись на рості культури.

Городники розсекретили тонкощі підживлення кабачків у 2025
Городники розсекретили тонкощі підживлення кабачків у 2025

При поливі кабачків, потрібно надати їм достатньо вологи. Вода має проникати на глибину 50 см. Важливо, щоб вона не була холодно, адже це може зашкодити рослині, температура для поливу повинна бути не нижче 20 градусів. Якщо кабачки ростуть на родючому ґрунті і утворюють великі кущі з численним листям, його слід періодично видаляти, особливо коли воно старіє, жовтіє або вже пошкоджене. Це варто робити регулярно – раз на тиждень, щоб не допустити появи грибкових захворювань.

Після видалення рослини потребують підживлення азотними добривами. В кінці літа, коли ночі вже будуть прохолодними, рослини слід накрити агроволокном, встановивши дуги на рядками, а верхівки головних стебел прищипувати.

Схожі статті

Урожайність цибулі зростає на 60%: аграрії застосовують базовий розчин з трьох інгредієнтів

Врожайність ріпчастої цибулі залежить від кількох факторів. Культурі на грядці необхідний комплексний догляд і правильне підживлення. "Сенсація" підготувала рецепт базового добрива для неї.

Курячий послід – золото для грядки: 3 овочі, які у 2025-му обовʼязково треба ним підживити

Не всі овочі полюбляють курячий послід, але деякі з них вражають врожаями після того, як внести саме це добриво. Розповідаємо в нашому матеріалі усі тонкощі.

Малина буде великою як мутант: ось чим на Одещині поливають ягідні кущі в червні 2025

Малина відноситься до тієї категорії культур, які з вдячністю ставляться до добрив, і навіть прощають помилки, якщо на ці добрива не скупитися.

Кабачки закохалися в квасолю, а огірки? Господині Сумщини розповіли, кого з ким саджати у 2025

Правильно підібране сусідство для овочів — це секрет успіху багатьох городників, і корінням ця система вирощування йде далеко у старовинну історію.

На Прикарпатті врожай моркви у 3 рази вищий, ніж на Полтавщині: чим обробляють після сходів

Вирощування моркви на городах Прикарпаття стає неймовірно успішним. І все – завдяки правильній обробці після появи перших сходів. Чим обприскують грядки з морквою для цього – розповідає "Сенсація".

Лише 1, але ключова обробка: тля після такої облітає город 10-ю дорогою від гріха подалі

Тля, чи як її ще називають попелиця, здатна висмоктувати сік із городини, значно послаблюючи зелені насадження. Боротися зі шкідливою комахою слід обов'язково. Можна впоратися навіть без хімії.