Хто доглядає за садом, чудово обізнаний, що виростити гарний врожай, уникаючи обрізки дерев, неможливо. Формування крони потрібне для здорового росту дерев. Та й естетично це виглядає привабливо.
А от чи можна робити подібну процедуру наприкінці весни, думки розходяться. Звісно, допоки дерева цвітуть та дають листочки, обрізати їх не варто. Але у травні листя вже практично повністю розвинулося, й сокорух значно стишився. Отже, сміливо можете братися за садові ножиці.

Особливо це стосується горіхів, кленів та берізок. Та й фруктові дерева – яблуню, грушу, сливу, персик, аличу – теж можна трішки “причепурити”. Обрізка можлива не лише для молодих саджанців, але й для дорослих дерев.
Що можна робити? Корегувати за необхідності крону, щоб змінити обриси дерева. Прорідження крони також надає можливість кращому доступу сонячних променів та повітря до плодів.

Якщо бачите засохлі, захворілі чи ушкоджені гілочки, то не потрібно чекати до осені – обріжте весь непотріб саме зараз, коли плодові дерева вже відцвіли та мають листочки. Так буде набагато краще.
Не забувайте, що місця зрізів слід обов’язково намастити садовим варом чи хоча б фарбою. Ця процедура стане на заваді потраплянню різноманітних інфекцій всередину крони.
Як бачите, травнева обрізка не є якоюсь обов’язковою та робиться за потреби. Тож просто відстежуйте стан гілок на своїх деревах, обрізайте їх, коли треба. Це стане запорукою отримання високого урожаю фруктів чи горіхів.