Не витрачайте час: чи потрібно робити обрізку фруктових дерев – вічні питання і точні відповіді

Багато хто з садівників твердо переконані, що робити обрізку дерев потрібно у лютому-березні, але ніяк не у травні. Розберімося, чи це правильна теза, чи, можливо, все насправді дещо по-іншому.

Хто доглядає за садом, чудово обізнаний, що виростити гарний врожай, уникаючи обрізки дерев, неможливо. Формування крони потрібне для здорового росту дерев. Та й естетично це виглядає привабливо.

А от чи можна робити подібну процедуру наприкінці весни, думки розходяться. Звісно, допоки дерева цвітуть та дають листочки, обрізати їх не варто. Але у травні листя вже практично повністю розвинулося, й сокорух значно стишився. Отже, сміливо можете братися за садові ножиці.

Чи можна обрізати дерева у травні

Особливо це стосується горіхів, кленів та берізок. Та й фруктові дерева – яблуню, грушу, сливу, персик, аличу – теж можна трішки “причепурити”. Обрізка можлива не лише для молодих саджанців, але й для дорослих дерев.

Що можна робити? Корегувати за необхідності крону, щоб змінити обриси дерева. Прорідження крони також надає можливість кращому доступу сонячних променів та повітря до плодів.

Чи можна обрізати дерева у травні

Якщо бачите засохлі, захворілі чи ушкоджені гілочки, то не потрібно чекати до осені – обріжте весь непотріб саме зараз, коли плодові дерева вже відцвіли та мають листочки. Так буде набагато краще.

Не забувайте, що місця зрізів слід обов’язково намастити садовим варом чи хоча б фарбою. Ця процедура стане на заваді потраплянню різноманітних інфекцій всередину крони.

Як бачите, травнева обрізка не є якоюсь обов’язковою та робиться за потреби. Тож просто відстежуйте стан гілок на своїх деревах, обрізайте їх, коли треба. Це стане запорукою отримання високого урожаю фруктів чи горіхів.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.