Цибулеве лушпиння багато хто асоціює із великодніми крашанками. Проте, не тільки для фарбування святкових яєць використовують ці відходи з кухні. Як застосовують лушпиння на городі – розповідає “Сенсація”.
Господарі часто недооцінюють потенціал харчових відходів, які залишаються на кухні. Взяти хоча б ефективний та перевірений десятиліттями в господарстві засіб – цибулеве лушпиння. Чи знаєте ви, що цей компонент може стати цінним добривом для багатьох рослин на городі?
Досвідчені дачники збирають його цілий рік не тільки для того, аби пофарбувати яйця на Великдень. Влітку лушпинню цибулі знаходиться застосування і на городі. Його використовують для обробки огірків та кабачків, листя яких почало жовтіти.
Гарні результати в данному випадку надає настій на основі цибулевого лушпиння. Готують його наступним чином. Беруть 10 грамів цибулевого лушпиння, заливають теплою водою (5 літрів) та залишають настоюватись 4 дні.

Невелику кількість лушпиння цибулі можна покласти також в ґрунт на грядках, де ростуть баклажани із помідорами. Це природне добриво вбереже пасльонові культури від хвороб та шкідників.
Ефективний настій із лушпиння цибулі можна приготувати і для обприскування кімнатних рослин. Для цього 1 літрову банку лушпиння заливають 8 літрами окропу. Залишають настоюватись цей засіб на 24 години. Потім його проціджують, розбавляють чистою водою в пропорції 1:5 і обприскують цим розчином кімнатні квіти та декоративні рослини.
Запах цибулі не люблять колорадські жуки. Тому покладіть по жменьці лушпиння в кожну луночку при посадці картоплі – і цей шкідник оминатиме грядки із бараболею десятою дорогою.

А ще цибулеве лушпиння – це відмінний антибактеріальний засіб. Його в господарстві застосовують для довготривалого зберігання овочів. Дачники пересипають цими відходами моркву, буряк, картоплю і пастернак – і вони лежать довго та зовсім не псуються.