Не викидайте цибулеве лушпиння: 1 прийом, який перетворить сміття на справжнісінький скарб

Лушпиння цибулі – харчові відходи, які можна із користю застосувати на городі. Для багатьох культурних рослин воно стане справжнім скарбом. Особливо корисне воно для кабачків та огірків.

Цибулеве лушпиння багато хто асоціює із великодніми крашанками. Проте, не тільки для фарбування святкових яєць використовують ці відходи з кухні. Як застосовують лушпиння на городі – розповідає “Сенсація”.

Господарі часто недооцінюють потенціал харчових відходів, які залишаються на кухні. Взяти хоча б ефективний та перевірений десятиліттями в господарстві засіб – цибулеве лушпиння. Чи знаєте ви, що цей компонент може стати цінним добривом для багатьох рослин на городі?

Досвідчені дачники збирають його цілий рік не тільки для того, аби пофарбувати яйця на Великдень. Влітку лушпинню цибулі знаходиться застосування і на городі. Його використовують для обробки огірків та кабачків, листя яких почало жовтіти.

Гарні результати в данному випадку надає настій на основі цибулевого лушпиння. Готують його наступним чином. Беруть 10 грамів цибулевого лушпиння, заливають теплою водою (5 літрів) та залишають настоюватись 4 дні.

Як використовувати лушпиння цибулі на городі
Як використовувати лушпиння цибулі на городі

Невелику кількість лушпиння цибулі можна покласти також в ґрунт на грядках, де ростуть баклажани із помідорами. Це природне добриво вбереже пасльонові культури від хвороб та шкідників.

Ефективний настій із лушпиння цибулі можна приготувати і для обприскування кімнатних рослин. Для цього 1 літрову банку лушпиння заливають 8 літрами окропу. Залишають настоюватись цей засіб на 24 години. Потім його проціджують, розбавляють чистою водою в пропорції 1:5 і обприскують цим розчином кімнатні квіти та декоративні рослини.

Запах цибулі не люблять колорадські жуки. Тому покладіть по жменьці лушпиння в кожну луночку при посадці картоплі – і цей шкідник оминатиме грядки із бараболею десятою дорогою.

Як використовувати лушпиння цибулі на городі
Як використовувати лушпиння цибулі на городі

А ще цибулеве лушпиння – це відмінний антибактеріальний засіб. Його в господарстві застосовують для довготривалого зберігання овочів. Дачники пересипають цими відходами моркву, буряк, картоплю і пастернак – і вони лежать довго та зовсім не псуються.

Схожі статті

Вирощую броколі з року в рік – і вам раджу: як посадити й доглядати – 10 кроків від “А” до “Я”

Броколі нині набувають все більшої популярності серед городніх культур для вирощування – що треба знати про догляд за цією рослиною, щоб отримати рясний врожай?

На Черкащині кабачки поливають хитрою підкормкою: урожай по 12 штук на зав’язі

Для того, щоб збільшити врожайність кабачків, треба їх вчасно та правильно підживлювати. Для цього підійдуть не лише мінеральні добрива, а й народні способи.

Фітофтора у 2025 році безжальна: як побороти головного ворога помідорів на грядці

Більшість городників стикаються з тим, що помідори вражаються фітофторою. Та це можна легко уникнути, якщо знати, чим обробити томати влітку.

Чим обприскати огірки під час цвітіння: 1 пшик – і ломитимуться від урожаю навіть у погане літо

Якщо ви зробите це підживлення під час цвітіння огірків, то щедрий та якісний урожай хрустких, солодких плодів вам 100% забезпечений. Навіть у погане літо.

На Волині буряки удобрюють не гноєм і не компостом – результат видно на 3-й тиждень

Буряк вродить на всі 100% якщо ви внесете одне ефективне добриво, яке збільшить коренеплоди вдвічі та зроблять плоди більш солодкими – чим дачники радять полити овоч?

Щоб помідори не “репались”, завчасно полийте кущі цим розчином: хіт 2025 року

Розтріскування плодів – це одна із проблем, з якою доводиться стикатись городникам під час літнього вирощування томатів. Як їй запобігти та чим полити кущі – розповідає "Сенсація".