Весна – це саме той час, коли для багатьох рослин цей період є вирішальним у майбутньому врожаї, адже потрібно зробити багато справ, зокрема це стосується плодових дерев. Саме від правильного і вчасного підживлення залежить розмір і якість плодів.
Серед органічних добрив перевага надається азотним, адже саме цей компонент сприяє зростанню зеленої маси та розвитку плодів. Найбільш ефективними є перегній і компост – для молодих саджанців (до 3 років) достатньо буде 2 відра під кожне дерево, а для старших – не менше чотирьох. Також ефективним буде розчин пташиного посліду у пропорції 1:10 з водою, рідину потрібно внести під корінь.

Що стосується вишні і черешні, у травні вони потребують підвищеного вмісту калію, тому на допомогу прийде деревний попіл – 1 кг цього інгредієнту + 0,5 оцту та розчин борної кислоти (10 г в гарячій воді). Дану суміш необхідно вилити під корінь у зволожений ґрунт, в результаті покращиться зав’язування плодів і рослини стануть більш стійкими до захворювань.
Тепер більш детально перейдемо до техніки внесення. Перш за все, потрібно розпушити ґрунт навколо стовбура, для цього вам підійдуть граблі. Перегній варто вносити в землю, а не залишати на поверхні, адже тоді він може пересохнути на сонці та бути неефективним. Після цього ділянку слід щедро полити.

Важливу роль відіграють мінеральні добрива, рекомендується застосовувати аміачну селітру, сечовину, нітроамофоску або сульфат амонію. Їх необхідно вносити у викопані канавки навколо дерева і закопати. Для молодих дерев достатньо буде двох столових ложок, а дорослим трьох. Зазвичай такі добрива використовують у вигляді розчинів. Через 2-3 тижні після першої підгодівлі, слід повторно обробити дерева, надаючи перевагу калійним добривам.