Ці дві підживки – і ніякі інші: чим підгодувати плодові дерева в травні 2025. Рецепт

У травні плодові дерева потребують підгодівлі, щоб продовжувати гарно розвиватись та в майбутньому вродити гарний врожай - 2 підкормки і ваші рослини вам скажуть "дякую".

Весна – це саме той час, коли для багатьох рослин цей період є вирішальним у майбутньому врожаї, адже потрібно зробити багато справ, зокрема це стосується плодових дерев. Саме від правильного і вчасного підживлення залежить розмір і якість плодів.

Серед органічних добрив перевага надається азотним, адже саме цей компонент сприяє зростанню зеленої маси та розвитку плодів. Найбільш ефективними є перегній і компост – для молодих саджанців (до 3 років) достатньо буде 2 відра під кожне дерево, а для старших – не менше чотирьох. Також ефективним буде розчин пташиного посліду у пропорції 1:10 з водою, рідину потрібно внести під корінь.

Садівники назвали дві обовʼязкові підгодівлі для плодових дерев у травні
Садівники назвали дві обовʼязкові підгодівлі для плодових дерев у травні

Що стосується вишні і черешні, у травні вони потребують підвищеного вмісту калію, тому на допомогу прийде деревний попіл – 1 кг цього інгредієнту + 0,5 оцту та розчин борної кислоти (10 г в гарячій воді). Дану суміш необхідно вилити під корінь у зволожений ґрунт, в результаті покращиться зав’язування плодів і рослини стануть більш стійкими до захворювань.

Тепер більш детально перейдемо до техніки внесення. Перш за все, потрібно розпушити ґрунт навколо стовбура, для цього вам підійдуть граблі. Перегній варто вносити в землю, а не залишати на поверхні, адже тоді він може пересохнути на сонці та бути неефективним. Після цього ділянку слід щедро полити.

Садівники назвали дві обовʼязкові підгодівлі для плодових дерев у травні
Садівники назвали дві обовʼязкові підгодівлі для плодових дерев у травні

Важливу роль відіграють мінеральні добрива, рекомендується застосовувати аміачну селітру, сечовину, нітроамофоску або сульфат амонію. Їх необхідно вносити у викопані канавки навколо дерева і закопати. Для молодих дерев достатньо буде двох столових ложок, а дорослим трьох. Зазвичай такі добрива використовують у вигляді розчинів. Через 2-3 тижні після першої підгодівлі, слід повторно обробити дерева, надаючи перевагу калійним добривам.

Схожі статті

Турецький лайфхак на 10 з 10: як охолодити квартиру без кондиціонера – порятунок в спеку

Кондиціонери є далеко не у всіх квартирах. А від спеки посеред літа страждають практично всі люди. Знизити температуру повітря у кімнаті хоча б на 1-2 градуси можна спробувати самотужки.

Навіщо така петрушка? Зелень є, але не пахне: всьому причиною завжди ці 2 помилки

Іноді так стається, що ми вирощуємо петрушку, щоб отримати прекрасний аромат у наших страв, а натомість отримуємо абсолютно відсутність запаху у зелені.

Хочете мати найкращий врожай “на селі”? Посадіть між кущами огірків одну з цих 5 рослин

Якщо ви хочете виростити у себе на ділянці щедрі врожаї огірочків – подбайте про правильних "сусідів" поряд. Які рослини можна і треба саджати поряд із зеленцями? Читайте про це в нашій публікації.

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.