Не смородина, а “гірлянда” з ягід – а все завдяки цій “жижі”: не підживлення, а еліксир

Якщо ви хочете в цьому сезоні зібрати рекордний врожай смородини – не забувайте вносити під кущі ефективну "підживку" для ягідної культури. Пропонуємо рецепт еліксиру для смородини.

Отримати рекордний врожай смородини в сезоні 2025 – цілком реально, якщо не забувати про вчасне підживлення навесні. Один простий крок забезпечить ваші кущики усіма необхідними компонентами для формування великих, ароматних і соковитих ягід.

Кущі смородини – це багаторічник, який із плином часу виснажуватиме ґрунт на ділянці. Без якісного підживлення рослина буде втрачати життєві сили, а її врожайність помітно знизиться. Тож, регулярне внесення добрив під смородину – це запорука здорових кущів та щедрого врожаю ягід.

Які добрива використовувати для підживлення смородини навесні?

Найкращий варіант добрив для весняного підживлення смородини навесні – це азотні препарати. Саме азот стимулюватиме ріст нових пагонів і листових пластин, що дуже важливо для формування врожаю в новому сезоні.

Зараз в багатьох магазинах можна придбати спеціальні засоби для підживлення кущів смородини. Однак городники надають перевагу органіці. Наприклад, додають у землю розчин сечовини, пташиного посліду чи коров’яку.

Агрономи назвали ідеальне добриво для смородини
Агрономи назвали ідеальне добриво для смородини

Сечовина – найкращий варіант азотомісткого добрива для смородини. Приготувати розчин можна за наступним рецептом.

В 10 літрів води додайте сечовину (2 ст.л.). Далі під кожен кущ смородини влийте по 2 відра органічного препарату. Це добриво стане для ягідної культури справжнім еліксиром, від якого влітку на гілках будуть висіти цілі гірлянди смородинових плодів.

Інший поживний розчин можна приготувати із коров’яку. Його розводять із водою в пропорції 1:10. По 2 літри препарату виливають наприкінці весни під смородинові кущики.

Концентроване добриво готують для смородини з пташиного посліду. Органіку розводять у воді в пропорціях 1:15. Потім під кущі виливають по 2 літри поживної рідини.

Садівники назвали найкраще добриво для смородини
Садівники назвали найкраще добриво для смородини

Підживлюють смородину або ввечері, або коли встановлюється похмура погода. В такий спосіб вдастся уникнути опіків листя. Перед внесенням добрив землю навколо кущів добре розпушують. Після підживлення приствольне коло мульчують – щоб зберегти поживні речовини та вологу.

Схожі статті

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.

Як зберігати рис та інші крупи, щоб в них не заводилися шкідники: 4 засоби, які спрацюють

Комахи-шкідники полюбляють на кухні поласувати гречкою, рисом, борошном або манною крупою. "Сенсація" назве 4 способи, які допоможуть вберегти від них домашні крупи.