Окрім компосту: як швидко зробити органічне підживлення своїми руками – лише перевірені способи

Сьогодні сучасні садівники та городники прагнуть повністю перейти на органічне землеробство. Це не лише турбота про екологічно чистий урожай, а й вагомий внесок у збереження природи.

Сьогодні на ринку представлений величезний спектр різноманітних добрив та підживлень, які роблять на виробництві але більшою популярністю серед сучасних садівників та городників, як і раніше, користуються органічні засоби, створені своїми руками. Вони відмінно покращують структуру та склад ґрунту, насичують його необхідними корисними елементами, а також стимулюють рослини до зростання та плодоношення, при цьому абсолютно безпечні для довкілля.

Садівники назвали найкраще добриво для полуниці, яке стимулює ріст ягід
Садівники назвали найкраще добриво для полуниці, яке стимулює ріст ягід

У найпопулярніших добрив подібного типу відносять компост, трав’яні настоянки та “бовтанки”, а також золу, яку використовують як у чистому вигляді, так і у вигляді розчинів. Однак, для того, щоб виготовити компост знадобитися, як мінімум 6 місяців для його дозрівання, тому в цьому матеріалі йтиметься про швидкі натуральні удобрення.

Звичайно ж це трав’яні настої, які здатні збагатити ґрунт азотом, фосфором або калієм. У першому випадку використовують кропиву, мокрицю та лободу. В іншому – кульбаба, щавель і снить.

Як приготувати настої з трав: найекологічніші добрива
Як приготувати настої з трав: найекологічніші добрива

Готуються настоянки дуже просто. Розкажемо на прикладі кропиви. Для цього вам знадобиться свіжа кропива без коріння та насіння, ємність та вода. Посуд заповнюють на ⅔ зеленню та заливають водою, але не до самого краю. Далі суміш залишають для бродіння. Під щільною кришкою вона повинна наполягати від 10 до 14 днів. Регулярно настій необхідно помішувати. Потім розбавляють водою 1:10 і використовують у вигляді добрива. Подібним способом готується настій із кульбаб.

Садівники пояснили, яке добриво з Хмельниччини здатне збільшити врожай огірків
Садівники пояснили, яке добриво з Хмельниччини здатне збільшити врожай огірків

Інший органічний засіб, який можна приготувати своїми руками – це удобрення із золи. Приготувати його найпростіше. 3 склянки золі розводять 10 л води та наполягають протягом 48 годин. Також золу можна використовувати у чистому вигляді.

Садівники показали 3 способи підживлення редиски золою
Садівники показали 3 способи підживлення редиски золою

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.