Сьогодні на ринку представлений величезний спектр різноманітних добрив та підживлень, які роблять на виробництві але більшою популярністю серед сучасних садівників та городників, як і раніше, користуються органічні засоби, створені своїми руками. Вони відмінно покращують структуру та склад ґрунту, насичують його необхідними корисними елементами, а також стимулюють рослини до зростання та плодоношення, при цьому абсолютно безпечні для довкілля.

У найпопулярніших добрив подібного типу відносять компост, трав’яні настоянки та “бовтанки”, а також золу, яку використовують як у чистому вигляді, так і у вигляді розчинів. Однак, для того, щоб виготовити компост знадобитися, як мінімум 6 місяців для його дозрівання, тому в цьому матеріалі йтиметься про швидкі натуральні удобрення.
Звичайно ж це трав’яні настої, які здатні збагатити ґрунт азотом, фосфором або калієм. У першому випадку використовують кропиву, мокрицю та лободу. В іншому – кульбаба, щавель і снить.

Готуються настоянки дуже просто. Розкажемо на прикладі кропиви. Для цього вам знадобиться свіжа кропива без коріння та насіння, ємність та вода. Посуд заповнюють на ⅔ зеленню та заливають водою, але не до самого краю. Далі суміш залишають для бродіння. Під щільною кришкою вона повинна наполягати від 10 до 14 днів. Регулярно настій необхідно помішувати. Потім розбавляють водою 1:10 і використовують у вигляді добрива. Подібним способом готується настій із кульбаб.

Інший органічний засіб, який можна приготувати своїми руками – це удобрення із золи. Приготувати його найпростіше. 3 склянки золі розводять 10 л води та наполягають протягом 48 годин. Також золу можна використовувати у чистому вигляді.
