Ця “полтавська” підживка – 10 з 10: чим підгодувати полуницю в травні 2025 – ягоди з кулак

Щоб кущі полуниці рясно вродили у червні, у травні їх потрібно правильно підживити. Якщо зробити все правильно, ви отримаєте великий урожай солодких і соковитих ягід.

Полуниця – ягода, яку обожнюють і дорослі, і діти. Вона росте добре практично у всіх регіонах України, та для того, щоб отримати великий і смачний урожай, потрібно дотримуватися кілька правил.

Звісно, велику роль грає сорт полуниці. Та не меншу роль грає підживлення ягід.

Підживлювати кущі полуниці рекомендують у травні – під час цвітіння. Підкормка дасть додаткову “силу” рослині і збільшить урожайність.

Садівники розповіли, що потрібно зробити з ґрунтом після полуниці
Садівники розповіли, що потрібно зробити з ґрунтом після полуниці

Звісно, добрива для полуниці можна купити у спеціалізованих магазинах. Та це не обов’язково, адже відмінну прикормку можна приготувати в домашніх умовах.

Як зробити підживку для полуниці в домашніх умовах

Перший рецепт підкормки для полуниці – на основі борної кислоти. Вам знадобиться 10 літрів теплої води, пів чайної ложки борної кислоти, 10 крапель йоду, 3 ст. л нашатирного спирту та дрібка марганцю. Всі інгредієнти потрібно розвести у гарячів воді, після чого цей розчин охолодити.

Підживлення потрібно вносити по 1 літровій банці під кожен кущ полуниці. Варто пам’ятати, що розчин дієвий лише кілька годин, тож готувати його завчасно не має сенсу.

Таке підживлення стимулює ріст і розвиток кущів і робить рослину стійкою до шкідників, гниття і хвороб.

Фермери розповіли, як розсіл впливає на врожайність полуниці
Садівники розповіли, що потрібно зробити з ґрунтом після полуниці

Ще один чудовий спосіб підживити полуницю – використати цибулеве лушпиння. Для приготування добрива потрібно взяти пів літрову банку лушпиння, покласти його в каструлю, залити двома літрами води та довести до кипіння. Відвар залишити настоюватися до повного охолодження. Після цього настій слід розбавити у 10 літрах води і полити полуницю під корінь. Така підкормка стимулює ріст рослини і допоможе сформувати їй великі ягоди.

Схожі статті

Кабачки після цієї підгодівлі пішли в ріст по 3 см на добу: ось що справді працює

Декому здається, що кабачки настільки невибагливі, що ростимуть за будь-яких умов. Але якщо у червні підживити цю городину, то урожай вас приємно здивує – не знатимете, куди подіти.

Ідеальні ззовні, чорні всередині: ці 2 шкідники не знають жалю до яблук – що з ними робити?

Деякі шкідники на яблунях невидимі ззовні, але псують плоди зсередини так, що про урожай та зберігання фруктів на зиму вже не йдеться. Позбутися цих негараздів треба зараз, бо завтра може бути пізно.

Турецький лайфхак на 10 з 10: як охолодити квартиру без кондиціонера – порятунок в спеку

Кондиціонери є далеко не у всіх квартирах. А від спеки посеред літа страждають практично всі люди. Знизити температуру повітря у кімнаті хоча б на 1-2 градуси можна спробувати самотужки.

Навіщо така петрушка? Зелень є, але не пахне: всьому причиною завжди ці 2 помилки

Іноді так стається, що ми вирощуємо петрушку, щоб отримати прекрасний аромат у наших страв, а натомість отримуємо абсолютно відсутність запаху у зелені.

Хочете мати найкращий врожай “на селі”? Посадіть між кущами огірків одну з цих 5 рослин

Якщо ви хочете виростити у себе на ділянці щедрі врожаї огірочків – подбайте про правильних "сусідів" поряд. Які рослини можна і треба саджати поряд із зеленцями? Читайте про це в нашій публікації.

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.