Сьогодні при вирощуванні овочів на власних дачних ділянках застосовують безліч підживлень на основі органіки. Здебільшого це компост чи настої із золи, але на Полтавщині крім цих популярних добрив активно використовують й інші. Вони також насичують рослини необхідними поживними речовинами, роблять землю родючою, а також значно покращують якість ґрунту. Усі їх можна зробити самостійно без зайвих витрат із того, що є під рукою.
На будь-якій ділянці росте трава, яка може стати чудовою основою для універсального підживлення для всіх видів овочів. Можна використовувати кульбаби, кропиву, конюшину та скошену газонну траву.

Для приготування настоянки вам знадобиться невелика бочка або каструля. Якщо немає потрібної тари, то можна обмежитися відром. Будь-яку траву, яку ви зібрали на ділянці, щільно покладете в ємність і залийте водою. Накрийте кришкою і залиште наполягати протягом 10 днів. Щоб прискорити процес бродіння, масу іноді потрібно перемішувати. Як тільки ви помітите піну, розчин готовий. Перед застосуванням підживлення розводять 1:10.

У вашій родині напевно їдять банани, а шкірку від них можна легко застосовувати для приготування універсального підживлення, яке допомагає рослинам формувати зав’язі. На Полтавщині використовують два способи підживлення: висушити, подрібнити і додавати в лунку при посадці, а також у вигляді настоянки. При цьому вам не потрібно їсти ящик бананів, вам знадобиться всього шкірки від 2-3 шт. Просто залийте їх 3 л води і залиште наполягати протягом 3 днів. Застосовується при кореневому поливанні овочів.

У вигляді підживлення Полтавські городники також застосовують настої з лушпиння цибулі, яка містить у собі багатий спектр вітамінів, амінокислот і корисних макро- і мікроелементів. Крім того, це підживлення може бути захистом від деяких хвороб і шкідників.
Щоб приготувати настій вам знадобиться 0,5 банку цибулиння. Помістіть її у відро і залийте теплою водою. Накрийте кришкою та приберіть у темне місце на 4 дні. Після цього масу потрібно процідити та використовувати для поливу під корінь. Також її використовують при позакоревій обробці томатів, капусти та огірків.