Як за 2 “чики” можна збільшити врожай малини: бабуся сказала обов’язково зробити це у червні

Щоб збільшити врожай малини в кілька разів, потрібно зробити всього кілька простих прийомів. Бажано провести процедури у червні, поки що не пізно!

Видалення зайвих пагонів на ягідних кущах малини завжди позитивно позначається на майбутньому врожаї. Крім того, обрізка стимулює зростання молодих пагонів, що 100% призведе до підвищення врожаю наступного сезону.

Як правильно обрізати кущі з малиною? Коли потрібно розпочинати роботу? Спершу трохи загальної інформації. Обрізка малини буває трьох видів – санітарна, що обмежує та що стимулює. Перша спрямована на оздоровлення куща, тому що видаляються всі хворі та пошкоджені пагони. Друга спрямована на стримування зростання, а третя навпаки активізує появу додаткових пагонів, квіткових бруньок та плодів.

Городники розповіли, що зробити з малиною у червні, щоб збільшити врожай
Городники розповіли, що зробити з малиною у червні, щоб збільшити врожай

У червні навколо куща малини з відривом до 3 м утворюється дуже багато кореневої порослі – це молоді пагони, що утворюються з придаткових коренів. За сезон їх може з’явитися чимало. Усі вони висмоктують з “материнського” куща поживні речовини, які необхідні для утворення ягід. В результаті це значно вплине на кількість та якість майбутнього врожаю – плоди будуть дрібними та не солодкими. Саме час розпочати роботу.

Насамперед уважно огляньте свій малинник. Якщо ви помітили багато кореневих пагонів, які перевищують норму, зайві порослі слід видалити. Під непотрібною втечею акуратно розкопайте землю до самого кореневища. Потім гострою лопатою порубайте корінь і знову засипте його землею.

Городники розповіли, що зробити з малиною у червні, щоб збільшити врожай
Городники розповіли, що зробити з малиною у червні, щоб збільшити врожай

Експерти рекомендують видаляти кореневу поросль кілька разів на сезон. За допомогою цього простого прийому ви сприятимете напрямку всіх корисних речовин на формування та дозрівання майбутнього врожаю.

Також у червні слід укоротити деякі однорічні порослі куща, які розташовуються в нижній та середній частині куща. Уважно огляньте усі пагони. Ті, що досягли висоти 75 см, слід укоротити приблизно на 15 см. Після обрізки на гілках утворюється по 5-6 додаткових пагонів, на яких формуватиметься врожай у наступному сезоні.

Городники розповіли, що зробити з малиною у червні, щоб збільшити врожай
Городники розповіли, що зробити з малиною у червні, щоб збільшити врожай

Схожі статті

Без цього баклажани будуть маленькими, як огірки: основне правило, про яке всі чомусь забули

Щоб виростити гарні баклажани на своїй ділянці потрібно знати лише один секрет, від якого залежить дуже багато. Але пам'ятайте, всьому має бути міра.

Огірки ще ніколи не були такими смачними, доки я не розкрила один бабусин секрет: розповім усім

Будь-який досвідчений городник має свої секрети вирощування смачних і хрустких огірків, але не кожен погодиться ними поділитися. Це рідкісна удача!

На Хмельниччині зафіксували 3 “спалахи” фітофтори – фермери переходять на біозахист овочів

Фермери Хмельницької області віднайшли сучасний спосіб подолати фітофтору на овочах. Чим вони захищають врожаї та які засоби для цього використовують – розповідає "Сенсація".

5 “моментів” і малина вродить “дай Боже”: як підвищити врожайність культури – 10% знають про це

Під час посадки конкретної культури, садівники автоматично погоджуються на ретельний догляд за рослинами – які 5 дій є обов'язковими під час вирощування малини.

1 ложка у воду – і огірки плодоноситимуть до пізньої осені: чим полити грядки у червні 2025

Для того, щоб подовжити термін плодоношення огірків, потрібно їх правильно і вчасно підживлювати. Знаючи кілька секретів, ви будете збирати урожай навіть восени.

Якщо кущ кабачка цвіте, але не плодоносить: 1 прихована помилка може бути цьому причиною

Якщо кабачки завзято цвітуть, але немає зав'язі, а значить, і плодів, то спричинити подібну ситуацію може неправильний догляд за городиною. Розгляньмо найтиповіші помилки дачників-городників.