Це одна з найбільш поширених помилок, яку дуже часто допускають навіть досвідчені садівники. Але, така собі “помилочка”, може призвести до гниття огірків, зав’язей, і навіть самої рослини. Усе тому, що волога на листочках овочів рівноцінна появі грибкових хвороб. Це просто ідеальні умови для життєдіяльності білої гнилі, бурої плямистості та пероноспорозу. Причина — волога може затримуватися в пазухах листків і не висихати. Ось і основа для зараження.
Друга причина, чому огірки в жодному разі не слід поливати зверху, це різкі перепади температур. Це, якщо в разі, садівник надумав поливати овочі в спеку. Тоді, вода не просто затримується на листочках, вона ще й починає нагріватися. А ввечері, бере й різко охолоджується. В результаті, рослини отримують стрес. Волога на листочках починає створювати ефект “парника”, й починає провокувати гниття.

Третє — порушення вентиляції. Вода на листках огірків дорівнює появі поганої циркуляції повітря, застою вологи, що теж сприяє розмноженню інфекцій. Четверте — огірки починають торкатися вологого ґрунту. Так, якщо поливати огірки зверху, то вода починає стікати вниз. При цьому, чудово забризкує плоди. Особливо ті, які вже лежать на землі. Волога та ще й тепла погода, все це знову ж таки, рівноцінно появі гнилі.
Тому, садівники зі стажем поливають огірки виключно під корінь, й ніяким чином не зачіпають листя. Також, вони роблять це рано-вранці, або, коли спека вже повністю спала. При цьому, огірки вони поливають лише теплою водою (від +20 градусів), щоб не було перепадів температур. А ще, поливають овочі помірно, не багато, й не мало, й щоб ні в якому разі не було “болота”.