Місячний календар садівника на листопад: коли і які роботи можна проводити в саду

Листопад — найкращий місяць для підготовки саду до зими. А щоб така підготовка була вдалою і принесла свої плоди у наступному році, пропонуємо ознайомитись з Місячним календарем для садівника.

Хоч і до цього часу всі роботи в саду та городах закінчується, затяті садівники все одно знайдуть чим себе зайняти. Для них маємо чітку інструкцію дій у цей період за Місячним календарем.  

Місячний календар на листопад 2020 року по датам 

1-5 листопада — астрологи радять не пересаджувати рослини у цей період. Однак, ви можете висадити цибулю, петрушку, редис чи стійкий до морозів буряк. Це сприятливий час для них. До того ж, можна зайнятись деревами і видалити хворі гілки чи привести їх до ладу.  

6-10 листопада — у цей період краще не обробляти рослини хімікатами і не поливати їх. Дайте рослинам час, щоб підготовитись до нового сезону. Можна перекопати грунт, підготувати до зими квіти, які цього потребують, продовжувати сіяти моркву, редис чи буряк.  

11-16 листопада — а цей період уже сприятливий для поливу рослин, здобрення та боротьби зі шкідниками. Однак, не радять використовувати хімікати, це може нашкодити рослинам. До того ж, вдалий час для стрижки газону та прибирання прибудинкової території. 

Роботи в саду

17-20 листопада — цей час краще приділити квітам. Їх можна висаджувати, підготовлювати до зими, здобрювати або пересаджувати.  

21-25 листопада — не радять поливати чи здобрювати багато культур. Можна продовжити займатись квітами і звернути увагу на дерева. Дехто з них також потребує допомоги.  

26-30 листопада — можна саджати пекінську капусту, салат, шпинат у теплицях. Хороший час для посіву квітів, але не пересадки. А 30 листопада краще не займатись жодними справами.  

Схожі статті

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.

“Штин” у сараї зник за 1 ніч: вистачить одного дешевого інгредієнта, який є на кожній кухні

З цим простим, дешевим і ефективним засобом, будь-який сарай, очиститься від неприємних запахів. Також цей інгредієнт стане улюбленим засобом для використання в побуті.

Якщо хочеться до зими купатися у квітах: проведіть ці 3 процедури зараз – бутонів буде мільйони

Завдяки правильному догляду ваші квіти стануть справжньою окрасою городу, викликаючи захоплення у кожного, хто їх побачить. Їхня краса — це найкраща подяка за вашу працю в саду!