Катерина Білокур – нова героїня обкладинки Google: українська художниця-самоучка з села, яка вразила Париж

Цього року Україна відзначає 120 років з дня народження Катерини Білокур.

Творчість Катерини Білокур в історії образотворчого мистецтва України визначають як унікальне самобутнє явище. Народилася всесвітньо відома українка у с. Богданівка 7 грудня 1900 року.

Французький художник Пабло Пікассо говорив, що якби така художниця народилася у Франції, про неї обов’язково дізнався б весь світ. Він ставив її в один ряд з Марією Приймаченко, Ніко піросманішвілі, Анрі Руссо та іншими видатними художниками.

Митець, який доволі скептично ставився до сучасного мистецтва називав Катерину Білокур геніальною. Вперше її роботи Пабло Пікассо побачив на виставці власних робіт раннього періоду творчості. Тоді його роботи для виставки у Луврі привезли з Росії. Туди ж поклали і кілька робіт Катерини Білокур.

Хоча картини були простими за сюжетом, але вражали своєю реалістичністю. на основі цього навіть створили проект “BILOKUR”, у рамках якого, застосовуючи мобільний телефон можна було справді оживити картини відомої українки.

Але це зараз її творчість визнається у всьому світі і її вважають генієм, а у дитячі роки художниця потерпала від своєї любові до малювання. Вперше її не сприйняли рідні, коли вона, будучи дитиною, розмалювала дитячими малюнками шкільний зошит старшого брата.

Квіти Катерини Білокур
Квіти Катерини Білокур

Згодом їй двічі не пощастило вступити і до художнього училища. Все впиталося у відсутність документу про освіту. Вона хотіла покінчити життя самогубством через несприйняття її захоплення. але врятував її щасливий випадок. тоді катерина Білокур застудила ноги і все життя проходила з ціпком Проте навіть це не зупинило художницю і вона продовжила малювати в перервах між домашніми клопотами.

Тоді Катерина Білокур намалювала одні з найвідоміших картин “Берізка”, “Квіти за тином” і “Польові квіти”. А от світове визнання художниці з України принесли “Цар-колос”, “Берізка” та “Колгоспне поле”.

Квіти Катерини Білокур
Квіти Катерини Біло

Саме на них звернув увагу Пабло Пікассо і пошкодував, що така геніальна художниця не народилася у Франції.

І якщо раніше хотіли розмістити виставку картин у Кремлі, то зараз з усього світу люди з’їжджаються до україни, щоб помилуватися творами відомої українки.

 

реклама

Поділіться статтею

У синів Каті Осадчої та Юрія Горбунова є зведена сестра по татовій лінії

Знайшлася зведена сестра синів Осадчої і Горбунова по татовій лінії: що відомо про таємну дитину шоумена

0
Популярні українські телеведучі Юрій Горбунов і Катя Осадча побудували міцну родину, в якій народилося двоє чудових синів. Виявилося, що у хлопчиків є зведена сестра по татовій лінії. Що відомо про таємну дитину шоумена від першого шлюбу?
Гороскоп на 20 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 20 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку: у цей день покладайтеся лише на себе

Цей день бути наповненим обманом та маніпуляціями. Навіть ви самі можете не помітити, як будете вдаватися до подібних речей, щоб досягти своєї мети. Не забувайте про свої честь, гідність та бажання творити добро. Не ігноруйте голос власної совісті.
Об'явилася колишня наречена Ектора Хіменеса-Браво

Ольгу Мартиновську може посунути інша: як виглядає колишня Ектора Хіменеса-Браво, яку він познайомив з мамою

0
Навколо особистого життя головного судді кулінарного шоу "МастерШеф" Ектора Хіменеса-Браво ходить безліч чуток. Особливо після того, як в мережі заговорили про його роман з колегою по знімальному майданчику Ольгою Мартиновською. Та вона не єдина українка, яка підкорила серце палкого колумбійця.
Молода дружина Віктора Павліка Репяхова зчепилася з його колишньою

Молода дружина Віктора Павліка зчепилася з його колишньою: “Таку вродливу жінку проміняти на Буратіно”

Катерина Репяхова знову потрапила у пастку Лариси Созаєвої. Навколо молодої концертної директорки та Віктора Павліка знову зібралися хмари, а скандал набирає обертів. На чий стороні цього разу буде правда і як Катя буде взаємодіяти з аудиторією, зважаючи на відкритий конфлікт?
Де Руслана Лижичко виховуватиме свого первістка

Вагітна Руслана Лижичко готує дитячу для первістка: житиме в еко-домі з підземним басейном і зимнім садом

Вагітна Руслана Лижичко нещодавно натякнула на майбутнє поповнення в родині. Немаленький вік співачки посприяв тому, що її фанати вже зневірилися у можливості її материнства, але артистка не припиняє інтригувати публіку неодноднозначними натяками та історіями.

Популярне

Останні новини