Українські сценаристи постійно продокують нові формати розважальних шоу. Пов’язано це із тим, що дуже складно втримувати аудиторію відсутністю різноманіття телепрограм. Саме тому на українському телебаченні шалена кількість різних розважальних проектів, які навіть мають одну тематику. Наприклад, це вокальні шоу. Існує безліч різних форматів шоу, які об’єднує спільна тема — співи. Тож сьогодні пригадаємо найпопулярніші з них.
Караоке на майдані
Це направду культове шоу, адже протрималось в ефірі близько двадцяти років. Ведучим “Караоке на майдані” був телеведучий та продюсер Ігор Кондратюк. Власне одним із чинників, які зробили програму настільки популярною, є його харизма. І правда, це дуже важливо, адже на цьому ґрунтується весь формат передачі. Отож, у чому суть?
Суть дуже проста: глядачі разом із Кондратюком збирають на Майдані Незалежності в Києві. На початку кожного випуску, присутні співають пісню разом із ведучим. Після цього Кондратюк обирає декількох щасливчиків, які непогано виконали пісню. Кожен із них має заспівати пісню і зібрати у глядачів гроші. Хто збере найбільше грошей, той і переміг. Окрім звання “Народного виконавця України” можна було виграти техніку або продукти. Головним досягненням проекту є його ексклюзивність. Це суто український формат, який вже після виходу шоу в світ, почали викуповувати інші країни.
Ведучий Караоке на майдані Ігор Кондратюк під час зйомокХ-фактор
Це шоу вже більш серйозного рівня. Попри те, що взяти в ньому участь також приходили звичайні люди, вимог до конкурсантів тут набагато більше. Учасники виступають перед чотирма суддями, які змінювались кожного сезону. Від них можна отримати чотири “так”. Після декількох ефірів вокалісти виступають у фіналі. Раніше переможець отримував грошову винагороду, але в 2017 році приз змінився: тепер — це професійна допомога у просуванні (запис пісні, кліпу, ротація на радіо).
Голос країни
Формат цього проекту дещо відрізняється від інших. Фішка в тому, що журі обирають учасника у свою команду за допомогою сліпих прослуховувань. Крісло наставника повертається до вокаліста лише у випадку того, якщо йому сподобається виступ. Такий підхід допомагає уникнути упередженого ставлення до учасників. Тож протягом проекту кожен член журі веде власну команду, і кожного випуску з неї вибуває одна людина. Головний приз “Голосу країни” – це контракт із рекординговою компанією.
Співають всі
Це шоу найновіше з усіх вищеназваних. Суть полягає в тому, що в студії сидить аж сто журі, які сидять у споруді, що нагадує вулик. Під час виступу вокаліста вони можуть встати з місця, якщо їм сподобалось, або продовжити сидіти, якщо — ні. В одному випуску участь беруть тринадцять учасників. Той, на виступі якого стало найбільше людей, отримує приз у розмірі 500 тисяч гривень.
Як виглядає місце, де сидять 100 членів журі шоу Співають всі