Львівські лікарі успішно здійснили чергову операцію з трансплантації серця

У ніч проти суботи 21 листопада від померлого внаслідок інсульту чоловіка хворому пересадили донорське серце. Іншим двом дісталися його нирки.

Серце пересадили 36-річному мешканцю Костянтинівки, у якого внаслідок ускладнень після перенесеного в дитинстві грипу суттєво збільшилося серце − у чотири рази. Операція закінчилася під ранок, пройшла успішно. Хворий перебуває у відділенні інтенсивної терапії.

Про це повідомив на своїй сторінці Facebook директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

Операцію здійснили львівські й київські лікарі.

Лікарі, які здійснили опрацію
Лікарі, які здійснили опрацію

Донором став 28-ріний молодий чоловік, який після крововиливу у мозок так й не одужав і помер.

Про цю сумну звістку лікарі повідомили його дружину, яка до того ж, ще й при надії, маму та сестру.

Першою на донорство погодилася саме дружини. Вона сказала, що буде рада тому, що серце чоловіка продовжить битися.

У долі 36-річного реціпієнта взяли участь десятки людей. Лікарі, медсестри, лаборанти, військові пілоти-вертолітники, цивільні пілоти, поліцейські, заступники міністрів і командири підрозділів. Спасибі нашим львівським колегам на чолі з Олегом Самчуком. Нинішню ніч ми всі точно не прожили надаремно, – написав директор Центру серця Борис Тодуров.

Під час операції
Під час операції

Цієї ночі пересадили також дві нирки хворим, які перебували на гемодіалізі. Одну – 51-річному львів’янину, який 10 років мав хронічну недугу нирки, а інша «поїхала» у Київ до чоловіка, який уже мав пересаджену нирку, але вона втратила свою функцію.

Обидві трансплантації здійснено успішно, нирки працюють.

Нагадаємо, Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги увійшла в пілотний проєкт МОЗ з трансплантації. Першу пересадку серця у Львові провели 4 липня цього року 57-річному мешканцю а міста Коростень. На сьогодні пацієнт уже виписаний додому.

Схожі статті

Реальна людина: як виглядає та сама Ніно з хіта Олега Винника, який присвятив цю пісню не дружині

Дискографія відомого співака Олега Винника налічує понад 80 пісень, за цей час деякі з них стали справжніми хітами. Артист розповів, хто ж був його музою у створенні легендарного треку "Ніно".

Він сильний, він мусить: Остапчук привіз Полтавській на роботу манну кашу власного приготування, бо захотіла

Українського шоумена Володимира Остапчука було помічено під офісом Катерини Полтавської з каструлею манної каші. Хрістіна Горняк та Олена Войтенко про це навіть не мріяли.