Найменший український музей світу

Останніми роками в Україні почали створювати багато незвичних і інтерактивних музеїв.

Такими незвичними музеями є музей мініатюр і музей мікромініатюр.

Якщо про музей мініатюр багато хто чув і був, то музей мікромініатюр –це щось дійсно нове. Цікавість підсилює той факт, що у світі таких музеїв всього 2. І один з них в Україні.

Музей мікромініатюр розташований на території Києво-Печерської лаври і вважається одним з найнеймовірніші музеїв світу.

У музеї мікромініатюр можна побачити портрет на вишневій кісточці, статую на носі комара, караван верблюдів у пустелі  у вушку голки, троянду у людській волосині і ще багато дивних і незвичних речей. Найменша книжка світу, “Кобзар” Тараса Шевченка теж є серед експонатів цього музею.

Серед нових робіт музею макет корабля “Санта-Марія” і золотий макет вітряка.

Експонати музею мікромініатюр
Експонати музею мікромініатюр

Відвідувачі музею, ділячись враженнями, кажуть, що це щось неймовірне і побачите не вкладається у голові. До того ж багато хто бував в музеї не один раз і кожного разу відчувають шок від побаченого.

Вражає також і те, що всі експонати музею Микола Сядринський виготовляє вручну і сам придумує дизайн і матеріал скульптури. А кожен експонат виготовляється за індивідуальною технологією. Автор а було визнано найкращим мініатюристом у світі. А його роботи зберігаються у музеї Андорри, московському Політехнічному інституті і угорському містечку художників Сен Андре.

Музей мініатюр розташований у Гідропарку (м. Київ). У ньому представлені всі найвідоміші споруди Україні. У музеї можна побачити Ластів’яче гніздо у Ялті, мініатюрний Хрещатик, Оперний театр, будинок з химерами, Успенський собор Києво-печерської лаври і ще багато відомих будівель з усіх куточків України.

Арка Дружби народів у парку "Україна в мініатюрі"
Арка Дружби народів у парку “Україна в мініатюрі”

Ідея створення парку виникла ще у 2000 році, а запрацював він у 2006. Спершу парк називався «Київ у мініатюрі», а тепер він розширився і називається «Україна в мініатюрі».

Схожі статті

Українцям у Польщі порадили готуватися вже зараз: найбільші зміни за 10 років будуть в грудні

Зараз в Польщі проживає понад півтора мільйона українців. Тож будь-які зміни в цій країні напряму стосуються і їх. А зміни цієї зими будуть, причому моментами дуже помітні. До чого готуватися?

Українка з Харкова, яка понад 6 років живе у США, назвала 7 продуктів, які не їдять американці

У кожного народу є якісь свої харчові звички. Але часто можна здивуватися, як сильно вони відрізняються. У США, наприклад, звичайні люди зовсім не їдять чимало популярних в Україні продуктів.

Це 5 найкращих серіалів з турецьким актором Ільханом Шен: останній вийде восени-2025

Всі ці серіали сучасні, з цікавим сюжетом і дуже яскраві. Їх варто подивитися тим, хто втомився вже від усього. А головне, хто хоче провести свої вихідні спокійно вдома.

5 речей, які буденні для українців, але вважаються розкішшю в Німеччині

Коли до чогось звикаєш, то сприймаєш це, як належне. Але достатньо переїхати в Європу, щоб зрозуміти: частина буденних для нас речей недоступна навіть заможним за українськими мірками людям.

Українка з Польщі хотіла переїхати до Аліканте, але її зупинили: чому Іспанія НЕ для біженців

Історія українки, яка хотіла переїхати до міста Аліканте - "мандрує" соцмережами. Що саме її зупинило і чому Іспанія насправді – не дуже комфортна для наших? Деталі шукайте в публікації "Сенсації".

Чи дороге життя в Канаді? Українка, яка живе у Канаді, порівняла ціни на 10+ продуктів

У Канаді живе одна з найбільших українських діаспор у світі. Тому наші люди звідти часто розповідають про життя у цій чудовій країні. Наприклад, про ціни на продукти. Чи вищі вони за українські?