Цікава і цінна знахідка чекала австралійця Девіда Хоула в парку Меріборо. Одного разу чоловік прийшов туди з металошукачем в руках, щоб випробувати щасливу долю та відшукати тут щось цінне.
Ще в 19 столітті на території Голдфілс, розташованої в цьому регіоні — вирувала золота лихоманка. Саме тут Девід Хоул віднайшов цінний камінь. Від був достатньо важкий та мав червонуватий колір.
Свою знахідку Девід Хоул приніс додому та вирішив розколоти камінчик. Але це стало не легким випробуванням. Чоловік використав усі наявні інструменти, що мались в будинку. Він був цілком впевнений у тому, що всередині каменю знаходиться… золотий злиток.
Хоул спробував “розкрити” камінчик за допомогою пили, болгарки, дрилю. Використав навіть кувалду та соляну кислоту. Але жоден з цих методів не залишив на камінці жодної подряпини або тріщини. І все тому, що насправді дивна знахідка не була золотим самородком. Лише через багато років Хоул дізнався, що це… метеорит.
Пройшло чотири довгих роки з моменту знаходження камінця. Девід Хоул все ще не полишав спроб дізнатись, що ж таке він знайшов. І тому прийняв рішення – віднести свою знахідку до Мельбурнського музею.
Геолог з цього закладу Дермот Генрі зауважив, що на поверхі камінця було багато ямок. Зазвичай фони формуються під час заходження метеориту з космосу у атмосферу Землі.
Ми бачимо багато каменів, які люди сприймають за метеорити. Але це справді був один з них — зауважив Генрі
Дослідження каменю дозволили вченим зʼясувати його вік. Виявилося, що цьому шматочку космічного тіла: 4.6 мільярдів років. Він важив 17 килограмів та отримав назву Меріборо (на честь міста, біля якого його було знайдено).
Вченим з музею Мельбурну вдалось відрізати невеличкий шматочок камінця, використавши алмазну пилку. Вони побачили, що він в собі містить велику кількість заліза. Завдяки цьому дослідникам вдалося зʼясувати, що вони мають справу із звичайним хондритом H5.
На розрізі вченим вдалося побачити крихітні та кристалізовані вкраплення мінералів, які в науці називають хондрами. Дослідники поки не можуть сказати, звідки прилетів на Землю цей метеорит. Щоправда, в них є певні догадки та припущення з цього приводу.
Вчені розповіли, що багато століть тому Сонячна система представляла собою суцільну купу пилу та хондритових порід. Врешті решт гравітація виконала свою справу і навела лад в сонячній системі. Залишки космічних порід після цього стали частиною велетенського поясу астероїдів.
За припущеннями дослідників — цей конкретний метеорит вилетів з поясу астероїдів, що знаходився між Юпітером та Марсом. Звідси його могли виштовхнути кілька астероїдів, які врізалися один в одного.
Радіовуглецеве датування допомогло дізнатись, що метеорит пролежав на Землі від 100 до 1000 років. В період між 1889 та 1951 роками існують записи, згідно з якими в районі Меріборо дійсно падав метеорит.
За словами дослідників, цей камінчик є набагато ціннішим, аніж звичайні золоті самородки.