На курортах Азовського моря з’явилися змії: наскільки небезпечні плазуни і як вберегти себе від укусу

Того року Азовське море окупували медузи. Цього літа помітили феноменальну кількість плазунів.

Азовське море – унікальне. Воно тепле, мілке. Недарма свого часу його так полюбили греки Північного Причорномор’я. Називалася ця акваторія раніше Меотида.

Унікальним є природне поєднання тут степової частини України з морським узбережжям. Так, як ця територія не є урбанізованою, то й туристам нерідко трапляються представники місцевої фауни.

Цього року спостерігається рекордна кількість плазунів.

Спостерігала змій на пляжах депутатка Запорізької облради.

Помічена велика кількість плазунів на узбережжі Азовського моря

“Того року медузи, цього активізувалися змії. Будьте обережні, тому що можна просто не побачити”, – попередила відпочивальників депутатка Запорізької облради Ірина Славова.

Плазуни – тихі та полохливі представники фауни. Вони не люблять шум, бояться людей та нападають у крайньому випадку, коли їм здається, що втікти вони не можуть. В Україні є отруйні змії. Та міським жителям трапляються плазуни вкрай рідко.

А, ось на узбережжі Азовського моря їх можна зустріти цього року.

Причину появи змій на пляжах вбачають у тому, що нещодавно у степах побудували вітряки. Вони наполошили птахів, які харчувалися плазунами. Зруйнований харчовий ланцюжок дав такий наслідок.

Правила поведінки зі змією

Більша частина видів змій, що мешкають на Азовському узбережжі – неотруйні, але мало радості все одно тому, кого вкусить плазун. Якщо ви помітили змію – банально не рухайтеся та не створюйте вібрацій по землі.

Якщо вже вам не пощастило – місце укусу має бути нерухомим. Кров з пошкодженого місця слід видалити та негайно звернутися у пункт першої медичної допомоги.

 

Схожі статті

У короля Великобританії Чарльза III діагностували рак: подробиці з Букінгемського палацу

Декілька годин тому Букінгемський палац шокував заявою про стан здоров'я Монарха. У 75-річного короля Великобританії Чарльза ІІІ діагностували рак. Чому вирішили розкрити діагноз Монарха?

Скільки коштує хліб в різних країнах: по 25 гривень в Україні, по 6 доларів в Америці та по 5 злотих в Польщі

Хліб – завжди був головною стравою всюди, по всьому світу. Не дарма кажуть, "Хліб – усьому голова". І це дійсно так, бо це універсальний продукт, який можна їсти з будь-чим і залишитися ситим надовго.

Як навчалися діти під час Другої світової війни та якою була українська школа: спогади дітей війни

Часи Другої світової війни були складними для всього радянського простору, адже загарбники не шкодували нікого. Це було справжнє випробування для багатьох народів

Аліна Кабаєва знову вагітна, але батько поповненню не радий: що відомо про таємних дітей російського диктатора

За повідомленнями британських ЗМІ, російська гімнастка Аліна Кабаєва, якій приписують любовні стосунки з президентом рф путіним, знову вагітна.

Матір Гаррі Поттера Джоан Роулінг відповіла путіну, який намагався її “підкупити”: назвала президента росії вбивцею

Всесвітньо відома авторка серії романів "Harry Potter" Джоан Роулінг публічно відповіла Володимиру путіну та звинуватила його в убивствах.

Можливо не помер: новину про смерть Володимира Жириновського спростували, але шансів на одужання мало

Новина про смерть Володимира Жириновського виявилася вельми суперечливою. Деякі російські політики стверджують, що насправді лідер ЛДПР не помер.