Жінки-лотоси Древнього Китаю

Східні країни вміють вражати і не завжди приємними звичаями і традиціями.

Однією з таких страшних і незрозумілих для Західної Європи традицій були жінки-лотоси. Звучить красиво, але чи насправді все було так?

Традиція «жінок-лотосів» або «золотих лотосів» тривала 10 ст. і в цей період дівчата піддавалися страшним мукам. Свій початок цей ритуал бере з легенди, згідно якої у одного з китайських імператорів була наложниця з крихітними ногами. Коли вона танцювала на підлозі, прикрашеній квітами лотоса, складалося враження, що вони розквітають від дотику ніг танцівниці.

За іншою легендою, одна з танцівниць при дворі імператора перед виступом туго забинтувала ноги, щоб танцювати на самих лише кінчиках пальців і взула маленькі черевички.

Тепер вже не відомо яка з цих легенд була правдою, але саме після цього і виникла традиція «бинтування ніг».

У віці 4-5 років дівчаткам дуже туго перебинтовували ноги. Після цього ступні настільки деформувалися, що дівчата не могли ходити. Але китайців це не зупиняло і вважалося ознакою аристократичності. Більше того, китайці сприймали це як ознаку справжньої жінки.

Зрештою, піддана таким деформаціям нога не виростала довшою 9-10 см, а ідеальна довжина складала всього 7 см.  Звісно, що з такими ногами дівчата не могли самостійно пересуватися. А у древньому Китаї це вважалося гарним, а такі дівчата – прекрасними і досконалими.

Вважалося, що у власниць «золотих лотосів» більше шансів вдало вийти заміж і це змушувало дівчат терпіти.

Деформовані стопи і нездатність самостійно пересуватися – не єдине що отримували власниці лотосових ніжок. У них змінювалася фігура і виникали набряки, що теж вважалося привабливим.

Ноги жінки, що пройшла обряд бинтування
Ноги жінки, що пройшла обряд бинтування

Зраз у Китаї є села, де живуть жінки, що пройшли через обряд бинтування ніг. Вони і досі продовжують це робити.  Але чи це вироблена роками звичка чи вже необхідність, сказати важко.

Хоча сама традиція припинила своє існування на початку ХХ століття, востаннє цей обряд було виконано в середині минулого століття. А останню пару взуття для «жінок-лотосів»  виготовили наприкінці ХХ ст., після чого фабрику урочисто закрили.

Взуття китайських "золотих лотосів"
Взуття китайських “золотих лотосів”

Зараз таке взуття виготовляють виключно на сувеніри.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація
реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини