Жінки-лотоси Древнього Китаю

Східні країни вміють вражати і не завжди приємними звичаями і традиціями.

Однією з таких страшних і незрозумілих для Західної Європи традицій були жінки-лотоси. Звучить красиво, але чи насправді все було так?

Традиція «жінок-лотосів» або «золотих лотосів» тривала 10 ст. і в цей період дівчата піддавалися страшним мукам. Свій початок цей ритуал бере з легенди, згідно якої у одного з китайських імператорів була наложниця з крихітними ногами. Коли вона танцювала на підлозі, прикрашеній квітами лотоса, складалося враження, що вони розквітають від дотику ніг танцівниці.

За іншою легендою, одна з танцівниць при дворі імператора перед виступом туго забинтувала ноги, щоб танцювати на самих лише кінчиках пальців і взула маленькі черевички.

Тепер вже не відомо яка з цих легенд була правдою, але саме після цього і виникла традиція «бинтування ніг».

У віці 4-5 років дівчаткам дуже туго перебинтовували ноги. Після цього ступні настільки деформувалися, що дівчата не могли ходити. Але китайців це не зупиняло і вважалося ознакою аристократичності. Більше того, китайці сприймали це як ознаку справжньої жінки.

Зрештою, піддана таким деформаціям нога не виростала довшою 9-10 см, а ідеальна довжина складала всього 7 см.  Звісно, що з такими ногами дівчата не могли самостійно пересуватися. А у древньому Китаї це вважалося гарним, а такі дівчата – прекрасними і досконалими.

Вважалося, що у власниць «золотих лотосів» більше шансів вдало вийти заміж і це змушувало дівчат терпіти.

Деформовані стопи і нездатність самостійно пересуватися – не єдине що отримували власниці лотосових ніжок. У них змінювалася фігура і виникали набряки, що теж вважалося привабливим.

Ноги жінки, що пройшла обряд бинтування
Ноги жінки, що пройшла обряд бинтування

Зраз у Китаї є села, де живуть жінки, що пройшли через обряд бинтування ніг. Вони і досі продовжують це робити.  Але чи це вироблена роками звичка чи вже необхідність, сказати важко.

Хоча сама традиція припинила своє існування на початку ХХ століття, востаннє цей обряд було виконано в середині минулого століття. А останню пару взуття для «жінок-лотосів»  виготовили наприкінці ХХ ст., після чого фабрику урочисто закрили.

Взуття китайських "золотих лотосів"
Взуття китайських “золотих лотосів”

Зараз таке взуття виготовляють виключно на сувеніри.

Схожі статті

Босі мільйонери: подружня пара віддала людям 24 мільйони доларів, особисті речі та пішла жити до монастиря

Для когось щастя в грошах, а хтось може відмовитися від усього заради духовності. Після такого щедрого жесту, пара вимушена буде покладатися на доброту інших людей.

Жінка відростила 13-метрові нігті та потрапила у Книгу рекордів Гіннеса: яка довжина була у її попередників?

63-річна жителька Міннесоти почала відрощувати свої нігті ще у школі. Проте, вона не перша, хто має таке досягнення. Ким були її попередниці та який рекорд тримали вони?

Відома іспанська акторка показала фото своєї доньки, батьком якої є її рідний син: як таке можливо?

Акторка показала фото однорічної доньки та зауважила, що вона цілковита копія свого батька. Подробиці історії читайте у матеріалі порталу Сенсація.