Жінки-лотоси Древнього Китаю

Східні країни вміють вражати і не завжди приємними звичаями і традиціями.

Однією з таких страшних і незрозумілих для Західної Європи традицій були жінки-лотоси. Звучить красиво, але чи насправді все було так?

Традиція «жінок-лотосів» або «золотих лотосів» тривала 10 ст. і в цей період дівчата піддавалися страшним мукам. Свій початок цей ритуал бере з легенди, згідно якої у одного з китайських імператорів була наложниця з крихітними ногами. Коли вона танцювала на підлозі, прикрашеній квітами лотоса, складалося враження, що вони розквітають від дотику ніг танцівниці.

За іншою легендою, одна з танцівниць при дворі імператора перед виступом туго забинтувала ноги, щоб танцювати на самих лише кінчиках пальців і взула маленькі черевички.

Тепер вже не відомо яка з цих легенд була правдою, але саме після цього і виникла традиція «бинтування ніг».

У віці 4-5 років дівчаткам дуже туго перебинтовували ноги. Після цього ступні настільки деформувалися, що дівчата не могли ходити. Але китайців це не зупиняло і вважалося ознакою аристократичності. Більше того, китайці сприймали це як ознаку справжньої жінки.

Зрештою, піддана таким деформаціям нога не виростала довшою 9-10 см, а ідеальна довжина складала всього 7 см.  Звісно, що з такими ногами дівчата не могли самостійно пересуватися. А у древньому Китаї це вважалося гарним, а такі дівчата – прекрасними і досконалими.

Вважалося, що у власниць «золотих лотосів» більше шансів вдало вийти заміж і це змушувало дівчат терпіти.

Деформовані стопи і нездатність самостійно пересуватися – не єдине що отримували власниці лотосових ніжок. У них змінювалася фігура і виникали набряки, що теж вважалося привабливим.

Ноги жінки, що пройшла обряд бинтування
Ноги жінки, що пройшла обряд бинтування

Зраз у Китаї є села, де живуть жінки, що пройшли через обряд бинтування ніг. Вони і досі продовжують це робити.  Але чи це вироблена роками звичка чи вже необхідність, сказати важко.

Хоча сама традиція припинила своє існування на початку ХХ століття, востаннє цей обряд було виконано в середині минулого століття. А останню пару взуття для «жінок-лотосів»  виготовили наприкінці ХХ ст., після чого фабрику урочисто закрили.

Взуття китайських "золотих лотосів"
Взуття китайських “золотих лотосів”

Зараз таке взуття виготовляють виключно на сувеніри.

Схожі статті

Сіамські близнючки розповіли про їхні романи: одну приваблюють чоловіки, а друга в них не зацікавлена

19-річні Міа та Лія розуміють, що приватне життя має залишатися приватним. Але щоб незнайомці не турбували інших, вирішили розповісти про те, як це - бути сіамськими близнючками.