Еверест. Гора, що не пробачає помилок

Одна з найвищих і найнебезпечніших гір на планеті розташована на кордоні Китаю і Непалу.

У гори є кілька назв, але найвідоміше – Еверест.

Висота гори – 8 848 м, через що її називають легендарним 8-тисячником або вершиною світу.

Першими підкорювачами Евересту, що ступили на його вершину стали шерпа Наргія Тенцінг і новозеландець Едмунд Гілларі. Після них почалася епоха підкорення легендарного 8-тисячника.

Про Еверест часто говорять, що ця гора не пробачає помилок і неповаги. А ще про Джомолунгму говорять, що це гора смерті. На певній висоті починається, так звана, зона снігів. Вона найнебезпечніша на шляху до вершини. Під покровом снігу може бути лід або взагалі розколина. Також на Евересті часто змінюється погода і сходять лавини. Але це не спиняє альпіністів на шляху до їхньої мети-мрії.

Еверест
Еверест

Окрім погоди, гора несе в собі небезпеку гірської хвороби. В такому стані у людини часто і різко змінюється настрій, підвищується температура, збивається дихання і притуплюються відчуття.

В такому стані людина не розраховує сили і може загинути. Тому при перших ознаках гірської хвороби треба спуститися нижче і не планувати сходження. Інакше все закінчиться смертю.

У гори Евересту з групою альпіністів йдуть шерпи, незмінні провідники до вершини і особливий народ Непалу. Вони розробляють маршрут, ставлять і розбирають базові табори.

Багато шерпів піднімалися на Еверест близько 20 разів.

Сходження на Еверест

Жоден підйом на Джомолунгму не відбувається без спеціального спорядження, одягу і кисневих балонів.

Альпініст, що піднімається на Еверест
Альпініст, що піднімається на Еверест

Кисневі балони необхідні через розріджений кисень на висоті. Таким повітрям не те що важко, неможливо дихати. Єдині, хто піднімається на гору без спеціального спорядження і кисневих балонів – шерпи. Але їхній організм пристосований до таких умов життя на висоті.

Еверест у фільмах

Про Еверест і його підкорення знімали багато документальних і художніх фільмів. Один з найвідоміших так і називається «Еверест». У фільмі показано як відбувається сходження і наслідки, до яких призводить самовпевненість і самодіяльність. Крім того, фільм заснований на реальних подіях і розповідає про реальну групу альпіністів. Від цього стає ще страшніше.

Кадр з фільму "Еверест"
Кадр з фільму “Еверест”

На вершині світу побував і відомий український мандрівник, автор і ведучий проекту «Світ навиворіт» Дмитро Комаров.

Дмитро Комаров на вершині
Дмитро Комаров на вершині

 

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація
реклама

Поділіться статтею

Гороскоп на 24 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 24 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, у який буде багато негативних ситуацій

У цей день буде повно неприємних для вас сюрпризів. Запасіться терпінням та не робіть поспішні висновки, щоб потім не пожалкувати про свій вибір. Не гнівайтесь завчасно та не дозволяйте себе принижувати, адже оточуючі намагатимуться це зробити.
Катя Осадча та Юрій Горбунов

Катя Осадча втікла до іншого чоловіка просто на очах у Юрія Горбунова: діти шлюб не врятували

Телеведуча Катя Осадча вже чотири роки перебуває у щасливому шлюбі разом із колегою Юрієм Горбуновим. Подружжя разом виховує двох синів і в цілому складають враження ідеального сімейства в середовищі українського шоубізу. Невже, у пари Горбунова та Очадчої настала криза?
Церковне свято 25 жовтня

Церковне свято 25 жовтня: що можна і не можна робити на Прова, Тараха та Андроніка – традиції, прикмети

25 жовтня вшановує пам'ять трьох святих мучеників. Вони сміливо розповідали про Христа і навіть загрози перед тортурами не зупиняли проповідувати про Сина Божого. Саме ж сьогоднішнє свято оповито енергією натхнення та справедливості. Будьте щирі у своїх молитвах і помислах.
Злата Огнєвіч розповіла, кому насправді віддасть своє серце по закінченню проєкту

“Довіряю тільки йому”: Злата Огнєвіч розповіла, кому насправді віддасть своє серце по закінченню проєкту

Нарешті телеглядачі змогли побачити про яких двох чоловіків Злата Огнєвіч говорила декілька місяців. Холостячка була настільки емоційна, що не втрималася і розповіла про свою закоханість одразу в двох учасників. Кого ж з них обрала артистка?
Надія Мейхер

Як виглядає син Надії Мейхер, через якого Меладзе вигнав її з “Віа Гри”: чорнобривий красень, схожий на маму

Надія Мейхер увійшла до оригінального, а згодом і до "золотого" складу легендарного жіночого колективу "ВІА Гра". Саме з неї та Альони Вінницької почалася історія колективу. До того ж, Надія — єдина учасниця, якій продюсер Меладзе дозволив повернутися до роботи в групі після вагітності.

Популярне

Останні новини