Кожен рік у законодавстві будь-якої країни відбуваються певні зміни. Іноді вони дуже відчутні, а інколи незначні. Проте всі права та обов’язки громадяни мають знати, інакше можна допустити помилку там, де вона взагалі немає місця бути. Коли людина знає, що вона є відповідальною, то обов’язково має володіти певними знаннями.
Наприклад, коли водій сідає за кермо, він має розуміти, що в цей момент несе відповідальність не тільки за своє життя, а й за життя тисячі інших водіїв та пішоходів. Тому варто вивчати правила, які постійно змінюються. У 2023 році теж є певні зміни у ПДР, про які сьогодні й поговоримо.
Зміна термінів сплати штрафів за порушення
Зараз порушники мають 10 діб для того, щоб погасити штраф за свої правопорушення з моменту вручення відповідної постанови. Але вважається, що цього терміну мало, тому планується збільшити його до 15 днів.
Сучасна система складання іспиту для отримання прав
Українці дуже активно здають на права, тому інколи цей процес затягується. Тому, у планах є створення більш сучасної системи іспиту. У пунктах здачі іспитів встановлять спеціалізовані камери з функцією розпізнавання обличчя. Вони верифікуватимуть особу кандидатів. А ось для складання іспиту теорії існує відеофіксація іспиту, фіксація особи та екрана пк при неправильній відповіді на запитання.
Позбавлення прав за перевищення швидкості
Перевищення швидкості – це завжди ризик, як для інших водіїв та пішоходів, так і для самого водія. Тому було прийнято закон про нові допустимі ліміти швидкості на дорогах. якщо водій перевищив швидкість на 50 км/год, то йому загрожує позбавлення прав на 3 або 6 місяців. А от якщо перевищення сягає 70 км/год, то прав можна не побачити від 6 місяців до 12-ти.
Повернення фантомних поліційних
Не завжди фізичними силами поліційних можна все контролювати, тому вирішено повернути камери на дороги, які звуться фантомні поліціянти.
Повернення штрафних балів за правопорушення
Вважається, що штрафи, які отримують деякі водії не є ефективними аби виправити їх поведінку на дорозі, тому система балів кожного з водіїв має допомогти зменшити кількість ДТП.
Податок за розкіш
Під податок на розкіш потрапляють не всі, а лише власники авто вартістю від 2 512 500 гривень, тобто, з урахуванням мінімальних зарплат та вартості машин буде сплачено податок, якщо підрахунок певної кількості зарплат менше, ніж вартість машини.