Хто з відомих українців носить легендарне прізвище Жадан з великою історією: культурне відродження України

Багато років тому, ще у 19 сторіччі була така історична постать як Андрій Жадан – він був кріпаком, який з самого дитинства працював та не мав голосу, але коли він досяг відповідного віку, викупив себе та поїхав працювати та заробляти гроші на викуп своїх родичів, які також були кріпаками. Роки йшли й Жадан став справжнім мільйонером. Але за своєю родиною він приїхав занадто пізно. Проте знайшов кохання у вигляді простої кріпачки. Ця історія життя людини-легенди яскраво примальовується у серіалі “Кріпосна”, який засновано на реальних подіях. З тих часів прізвище Жадан вважається історично-важливим для українського народу.

Нині в українському культурному світі існує аж дві людини, які гордо носять це прізвище та пишуть історію у нових реаліях. Цікавим збігом є те, що обидва ці чоловіки є поетами.

Сергій Жадан

Український поет, музикант, прозаїк та соліст гурту “Жадан і собаки” Сергій Жадан є досить відомою особистістю у творчих колах. Крім того, що його книги та збірки віршів мають шалений успіх серед українського народу, він ще і є автором пісень для свого гурту, який дає концерти містами України. Також, зовсім нещодавно Сергій знявся у кліпі Христини Соловій на пісню “Юність”. Тож, це гідний приклад прізвища Жадан, яка має неймовірно багату історію.

Андрій Жадан

Повний тезка людини-легенди Андрій Жадан також є українським поетом. Взагалі Андрій працює з цифрами, а ось поетом став за покликом душі. Чоловік пише прозу та викладає свої твори у соціальних мережах, а також влаштовує творчі вечори, на яких збирається багато однодумців. Таким чином Жадан пише нову історію України, адже його вірші вже є історією.

Схожі новини