Українська пустеля – це реальність: історія Олешківських пісків, яку не розповідав навіть Дмитро Комаров

Україна – це неймовірна красива країна, яка має неймовірну кількість локацій та місць, від яких перехоплює подих. Але, на жаль, ми мало що знаємо про них. А насправді, відпочити в рідній країні можна не гірше, ніж за кордоном.

Можливо ніхто про це не замислювався настільки серйозно, але чому нам в школі не прививали любов до рідної землі, чому не розповідали про наші переваги, чому ми вчили географічні виміри, які в житті нікому майже не принесли користь і забулися після контрольної, замість того, щоб розповідати і показувати, чим багата наша країна? Звісно, це питання риторичне, але замислитися варто, адже це величезна дірка у формуванні культури, адже ми не знаємо особливостей своєї ж країни.

Олешківські піски

У нас існує безліч локацій для подорожей, які своєю красою та величністю не поступаються закордонним красотам, про які знає весь світ. Наприклад, ми маємо свою пустелю.

Олешківські піски – це дивовижне місце в Херсонській області, в Україні, яке нагадує справжню пустелю. За це його прозвали українською Сахарою. Насправді тут не лише пустеля. Є також ділянки з трав’янистою рослинністю, сосновими борами, очеретяними чагарниками. А оточують парки густі штучні риштування. Це насправді унікальний природний об’єкт, який знаходиться недалеко від узбережжя Чорного моря.  Загальна площа національного парку складає 1600 км2. Територія розтягнулася на 150 км із півдня на північ та на 30 км із заходу на схід.

Температурний режим в українській пустелі є відповідним – повітря містить мінімальну кількість вологи і практично не захищає сушу від сонця, тож, води з собою треба мати багато. Уявіть, вдень пісок має температуру 70 градусів і відповідно, спека небезпечна. А от вночі там доволі прохолодно.

На Олешківських пісках характерний пустельний рельєф з барханами, що досягають дванадцятиметрової висоти, та затишними оазами з тінистою рослинністю. Але не рідкісний і вітер, що здіймає справжні піщані бурі. Уявити це складно, адже це ніби кадри з фільму, проте так воно і є.

Де знаходяться Олешківські піски

Тут можна кататись на квадроциклах, або просто гуляти й уявляти себе героєм фільму “Мумія”. А також можна взяти екскурсію та дізнатися цікаві історії про створення української Сахари.

Як доїхати?

Дорога поведе вас через Миколаїв та об’їзного Херсона. Час у дорозі становитиме близько чотирьох годин. Також можна їхати з Миколаєва — за часом та відстанню це приблизно вдвічі менше. А ще зручно їхати з Дніпра. Головне доїхати до села, від якого і пішла назва пісків. А далі по карті.

Схожі статті

Забуті українські імена: чи варто називати ними своїх дітей і повертати ці слова у буденність

Забуті українські імена є ключем до розуміння нашої культури, традицій і зв'язку поколінь. Вони можуть стати справжнім натхненням для сучасності, дарувати новизну та унікальність українського слова.

Казали одне, по факту – інше: чи буде переведення годинників в Україні у 2025 році

З настанням березня 2025 року стала актуальною тема переведення годинників. Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відміну переходу на літній час. Тож, переводимо чи ні?

Вийти на пенсію у 60 років: як набрати потрібний стаж і отримати нарахування від держави

Вийти на пенсію у 60 років можна й реально, але потрібен відповідний стаж. Де його взяти, що і як для цього слід робити, якщо років суттєво не вистачає. Усе в матеріалі нижче.

Найкращі місця для відпочинку в січні: ТОП-6 вдалих способів, як і де можна провести відпустку

Провести свою відпустку можна гарно та чудово навіть в Україні. Туроператори розповіли, куди саме можна поїхати в січні, щоб провести незабутню відпустку, без закордону!

За скільки метрів від сусідського паркана саджають дерева: для кущів і дерев відстань – різна

Мирне співіснування сусідів може бути перерване через кущі та дерева. За скільки метрів від паркану їх саджають, щоб відносини із сусідами залишились доброзичливими? "Сенсація" розповідає подробиці.

Як на Новий рік працюватимуть “Нова пошта”, “Укрпошта” і банки: графіки вже оприлюднено

Українські банки та пошти розповіли, за яким графіком будуть працювати на новорічні свята. Розповідаємо, коли клієнти "Нової пошти", "Укрпошти" і банківських установ зможуть відвідати відділення.