Можливо ніхто про це не замислювався настільки серйозно, але чому нам в школі не прививали любов до рідної землі, чому не розповідали про наші переваги, чому ми вчили географічні виміри, які в житті нікому майже не принесли користь і забулися після контрольної, замість того, щоб розповідати і показувати, чим багата наша країна? Звісно, це питання риторичне, але замислитися варто, адже це величезна дірка у формуванні культури, адже ми не знаємо особливостей своєї ж країни.
У нас існує безліч локацій для подорожей, які своєю красою та величністю не поступаються закордонним красотам, про які знає весь світ. Наприклад, ми маємо свою пустелю.
Олешківські піски – це дивовижне місце в Херсонській області, в Україні, яке нагадує справжню пустелю. За це його прозвали українською Сахарою. Насправді тут не лише пустеля. Є також ділянки з трав’янистою рослинністю, сосновими борами, очеретяними чагарниками. А оточують парки густі штучні риштування. Це насправді унікальний природний об’єкт, який знаходиться недалеко від узбережжя Чорного моря. Загальна площа національного парку складає 1600 км2. Територія розтягнулася на 150 км із півдня на північ та на 30 км із заходу на схід.
Температурний режим в українській пустелі є відповідним – повітря містить мінімальну кількість вологи і практично не захищає сушу від сонця, тож, води з собою треба мати багато. Уявіть, вдень пісок має температуру 70 градусів і відповідно, спека небезпечна. А от вночі там доволі прохолодно.
На Олешківських пісках характерний пустельний рельєф з барханами, що досягають дванадцятиметрової висоти, та затишними оазами з тінистою рослинністю. Але не рідкісний і вітер, що здіймає справжні піщані бурі. Уявити це складно, адже це ніби кадри з фільму, проте так воно і є.
Тут можна кататись на квадроциклах, або просто гуляти й уявляти себе героєм фільму “Мумія”. А також можна взяти екскурсію та дізнатися цікаві історії про створення української Сахари.
Як доїхати?
Дорога поведе вас через Миколаїв та об’їзного Херсона. Час у дорозі становитиме близько чотирьох годин. Також можна їхати з Миколаєва — за часом та відстанню це приблизно вдвічі менше. А ще зручно їхати з Дніпра. Головне доїхати до села, від якого і пішла назва пісків. А далі по карті.