Є певна кількість продуктів, які потрібно їсти виключно охолодженими, а є такі, які слід вживати лише гарячими. І для цього є причини. Дієтологи пояснили, що вся їжа в якій містяться білки, а це м’ясо, риба та яйця, потрібно куштувати лише гарячими. Причина — у холодному стані білкова їжа не перетравлюється повністю. А тому, якщо їсти все вище перераховане холодним, то можуть виникнути проблеми зі шлунком. Також, така холодна їжа сприяє набору ваги.
Холодними також не можна куштувати всю їжу, яка приготовлена на олії. А це, практично всі смажені жирні продукти. Все тому, що коли вона охолоне, то жири, які в ній є, вже не матимуть здатність розщеплюватися. Як наслідок – додаткове навантаження на печінку. Червоне м’ясо, супи, суміш гарячих і холодних інгредієнтів — все це також не бажано їсти холодним! Причина все та ж — охолодженою вона чинитиме додатковий тиск на шлунок. Єдині супи, які можна їсти холодними, це, які з самого початку готуються в такому стані. Наприклад, томатний суп чи окрошка.
А ось, такі страви, як буженина, тушкована капуста, печінковий торт, риба в паніруванні — все це, навпаки, можна й потрібно їсти лише в холодному стані! Якщо буженину дуже добре запекти, то вона буде занадто м’якою (її слід їсти холодною). Тушкована капуста готується в пательні, але вона найкраще смакує охолодженою (разом із цільнозерновим хлібом). Печінковий торт завжди подають до столу холодним, а риба в паніруванні, в принципі, не потребує підігріву. Тож, краще інколи читати більше інформації про те, як готувати їсти та як її куштувати. Адже, в першу чергу, все це впливає на наше здоров’я.