Довгожителі таке не їдять: 5 найгірших для здоров’я морепродуктів, які обожнюють українці

Морепродукти — важлива частина здорового раціону. Проте іноді морські делікатеси можуть впливати на здоровʼя не так чудово, як хотілося б. Розповідаємо, які морепродукти в меню краще не додавати.

Багато експертів називають морепродукти важливою частиною здорового раціону. Вони містять в собі багато корисного білка, жирні кислоти Омега-3 та інші корисні речовини. Проте не всі вони можуть бути абсолютно безпечними для організму людини.

Дієтологи перелічили ті морські делікатеси, які можуть містити багато токсинів або бути небезпечними через особливі способи їхнього виробництва. Які ж морепродукти не занадто корисними для здоровʼя? “Сенсація” розповість про це в матеріалі.

Креветки, вирощені на фермах

Креветки доволі популярні в українців, однак це не відміняє того факту, що вони можуть містити в складі антібіотики та рештки пестицидів. Оскільки виробництво креветок поставлено на потік — то вони також накопичують в собі шкідливі речовини та токсини.

Риба-меч та акула

Морепродукти, які не принесуть організму користі
Морепродукти, які не принесуть організму користі

Такі великі хижі риби як меч чи акула можуть накопичувати у своєму мʼясі велику кількість ртуті. Цей шкідливий метал може спричиняти порушення в роботі нервової системи людини. Але такий ефект виникає за умови регулярного вживання продукту.

Мідії та устриці, виловлені в брудних водах

Молюски у вигляді мідій можуть фільтрувати морську воду. Саме через таку властивість в їхньому мʼясі накопичуються токсини, бактерії та важкі метали.

Морепродукти, які не приносять організму користі
Морепродукти, які не приносять організму користі

Якщо збирати їх в забруднених водоймах — то цей продукт може бути вельми небезпечним для здоровʼя людини.

Крабові палички

Крабові палички — ще один популярний морський продукт в багатьох українців. Але нічого спільного з натуральним крабовим мʼясом вони не мають. Цей продукт оброблений і містить в складі штучні барвники, консерванти та багато солі.

Тунець

Консервований тунець — популярний морський делікатес. Однак його мʼясо в деяких випадках може містити в собі ртуть. До того ж деякі різновиди тунця знаходяться на межі зникнення через неконтрольований вилов.

Якщо вживати морепродукти з високим вмістом токсинів регулярно – це спричинятиме інтоксикацію організму та розвиток алергічних реакцій. Також можуть виникати проблеми з травленням та роботою нервової системи.

З часом накопичення важких металів в організмі може підвищити ризики розвитку онкологічних та неврологічних патологій.

Схожі статті

Підступна смакота: кому не можна їсти “Шубу” на Новий рік і взагалі – неочікувана відповідь

Хто б міг подумати, що салат "Шуба" насправді може бути зовсім не корисним для більшості людей, а навпаки, шкідливим - кому ж краще не їсти цю страву, щоб уникнути неприємностей.

“Варені яйця” або яєчна дієта: як за 2 тижні скинути 11 кілограмів на “яйцях” + приклад меню

Найчастіше саме жінки вдаються до всіляких дієт, аби схуднути та виглядати у чудовій формі - чи чули ви про яєчну дієту, за допомогою якої можна скинути чималу кількість кілограмів?

Найкраща для здоров’я – не оливкова: яку олію додавати в салати, а на якій смажити

Дієтологи пояснили, як зрозуміти, яка олія краще всього підходить для смаження, а яка для заправки салатів. Важливо знати, що таке температура димлення та вміти відрізняти види олій.

Зелені яблука можна їсти не всім: здавалося б, корисний фрукт, але ось що ви могли не знати

Зелені яблука приносять нашому організму багато користі, але не завжди. Інколи дієтологи радять обмежити чи повністю припинити їх споживання. Чому саме — розповість "Сенсація".

Дієтологи назвали найбільш переоцінену крупу: забудьте про неї і не додавайте в свій раціон

Експерти з харчування часто закликають включати до свого раціону каші, у вмісті яких багато корисних речовин. Однак перевага деяких круп явно переоцінена.

Чай, який протидіє старінню та мінімалізує зморшки: скільки та як його потрібно пити

Цей чай здатен мінімізувати кількість зморшок на обличчі, а ще добре заспокоїти та зняти напругу. Придбати його нині можна будь-де. А в когось він росте навіть вдома на городі.