Вчені назвали простий спосіб, який допоможе омолодити організм на 9 років

Учені знайшли простий спосіб омолодити організм людини. Регулярна фізична активність здатна сповільнити наше старіння.

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі Preventative Medicine.

Автори даного дослідження рекомендують тим, хто хоче затримати молодість, займатися бігом підтюпцем.

Дослідники зазначають, що досить високий рівень фізичної активності може додати роки життя і уповільнити процес старіння клітин. До такого висновку вони дійшли, спостерігаючи за групою з 5 832 людей. Вчені порівнювали величину теломер цих людей з їхнім рівнем фізичної активності.

Омолодження
Омолодження

За словами науковців, теломери, що представляють собою нуклеотидні відрізки на кінцях хромосом, дуже корелюють своєю величиною з віком людини. Кожен раз, коли клітина реплікується, невелика частина теломер втрачається. Таким чином, чим старше ми стаємо, тим більше зменшуються наші теломери.

Вчені констатують, що фізична активність дозволяє сповільнити процес скорочення теломерів і разом з цим – домогтися омолодження організму, продовження життя в цілому. Зокрема, вважають вони, пробіжки можуть бути простим способом затримати молодість на 9 років.

Вчені відзначають, що чим людина фізично активніша, тим повільніше в її організмі відбувається біологічне старіння. Біг підтюпцем може дати дев’ятирічну біологічну перевагу. Наприклад, у жінок, які бігали підтюпцем по 30 хвилин п’ять днів на тиждень, теломери були довші, ніж у тих, які цього не робили. У чоловіків така тенденція теж була виявлена, коли вони бігали підтюпцем по 40 хвилин п’ять разів на тиждень.

Спеціалісти радять дорослим людям бути фізично активними кожен день. А ось ці види фізичної активності допоможуть відсунути старіння: швидка ходьба, їзда на велосипеді, плавання, танці, теніс, катання на роликах, стрибки зі скакалкою, гімнастика.

Мінімум 150 хвилин на тиждень фізичної активності стануть запорукою більш молодого стану нашого організму.

Схожі новини