Вчені виявили, що може свідчити про насування деменції

Дослідження стосувалися виявлення ранніх ознак поширеної хвороби з метою запобігти ускладненню перебігу на її початках.

Найперші дзвіночки про те, що в людини починається деменція, важко розпізнати, однак рання діагностика дає шанси на успішне лікування.

Каліфорнійський університет у Сан-Франциско опублікував результати 9-ти річних досліджень, котрі проводились з віковою групою від 70 років з понад 2000 учасниками.

Про це пише сайт New Atlas.

Основним завданням досліджень була необхідність виявити ранні ознаки деменції, щоб запобігти ускладненню перебігу хвороби на її початках.

Що таке деменція?

Це цілий синдром, який з’являється при ураженнях пам’яті, деградації функцій мислення, провокує дивні зміни в  поведінці, втрату здатності виконувати звичні щоденні завдання.

Щороку по всьому світу виявляють понад 10 млн хворих. Деменція є причиною абсолютної залежності людини від оточуючих, різкого погіршення якості життя, нагальної потреби у щоденному піклуванні і призводить до повної інвалідизації хворого.

Причин захворювання є декілька, однак основна — хвороба Альцгеймера. До 70 % випадків з деменцією мають своїм початком хворобу Альцгеймера.

Деменція має суттєвий вплив не лише на хворого, а й кардинально змінює життя і звички всієї його родини або опікунів.

Тому для науковців світового рівня питання боротьби з наслідками захворювання, а ще краще профілактика, тривалий час займають одні з найважливіших місць.

Зокрема, вчені з Національного інституту старіння в США разом з колегами з Каліфорнійського Університету, після тривалого дослідження дійшли до висновку, що однією з головних ознак деменції, котра насувається, є апатія.

Деменція
Деменція

Останні етапи дослідження показали пряму залежність тяжких форм апатії з подальшим розвитком деменції. Так, на 80% кращі результати показали ті учасники дослідження, які проявляли найнижчий рівень апатії.

Таким чином дослідники дійшли висновків, що наявність апатії на ранніх стадіях з великою долею ймовірності може стати симптомом вже запущеного процесу нейродегенерації — руйнування клітин мозку. Вчені також наголошують, що апатія і депресія є тісно взаємопов’язаними станами. А перехід тяжких форм затяжної депресії до не менш тяжких форм деменції є, на сьогодні, медично та науково доведеним фактом.

Таким чином, виходячи з наслідків досліджень, науковці пропонують розробити більш ефективні прості і швидкі методи діагностування ранніх стадій деменції шляхом звичайного анкетування. Це допоможе правильно підібрати засоби реабілітації та підтримки і значно уповільнити прогресування захворювання у літніх людей.

 

реклама

Поділіться статтею

Хто переміг у фіналі шоу

Танці з зірками фінал від 28.11.2021: хто переміг у шоу і забрав кубок, а яка пара залишилася ні з чим

Цього року у танцювальному шоу формат фіналу трохи змінився і за кубок боротимуться не дві, а три пар: Артур Логай та Анна Кареліна, Костянтин Войтенко та Роксоляна Маланчук, Ольга Харлан та Дмитро Дікусар. Кому ж дістанеться кубок переможця цього року, дізнайтеся у статті.
Гороскоп на 29 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 29 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, який матиме неоднозначний фінал

Гороскоп на 29 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє прекрасний день з яскравими емоціями, які спричинить спілкування з приємними людьми. Відкривайтеся іншим, не бійтеся експериментів та втілюйте свої мрії. Удача точно буде на вашій стороні.
Олег Винник покинув Таюне і рушив на відпочинок зі старшим сином

Олег Винник покинув Таюне і рушив на відпочинок зі старшим сином: чоловіча компанія без мами

Хоча Олег Винник щосили намагається відгородити своїх дружину та сина від публічності, від папараці не сховаєшся. Головного вовка країни впіймали на відпочинку у компанії спадкоємця, який вже виріс і став солідним юнаком. Усі деталі та фотографії з місця події дізнайтеся зі статті.
Тіна Кароль зізналася про своє таємне весілля

Тіна Кароль зізналася про своє таємне весілля: розписалася з коханим за кордоном, щоб ніхто не запідозрив

Справжнє весілля Тіни Кароль відбулося не в Україні, як усі вважають, а далеко за її межами. Разом з вже покійним чоловіком Євгеном співачка втілила у життя мрії багатьох жінок — стала офіційною дружиною свого обранця на теплих островах. Усі деталі дізнайтеся у статті.
 У родині онкохворої Заворотнюк сталася нова напасть

“Терміново потрібні гроші”: у родині онкохворої Заворотнюк сталася нова напасть — донька зірки у відчаї

Донька російської акторки Анастасії Заворотнюк, яка вже декілька років бореться з раком мозку, поскаржилася на проблеми, які нещодавно сталися в її родині. Виявляється, гроші збирали не на лікування знаменитості. А прохання допомогти створили аферисти.

Популярне

Останні новини