Субота, 19 Червня, 2021

Вчені виявили, що може свідчити про насування деменції

Дослідження стосувалися виявлення ранніх ознак поширеної хвороби з метою запобігти ускладненню перебігу на її початках.

Найперші дзвіночки про те, що в людини починається деменція, важко розпізнати, однак рання діагностика дає шанси на успішне лікування.

Каліфорнійський університет у Сан-Франциско опублікував результати 9-ти річних досліджень, котрі проводились з віковою групою від 70 років з понад 2000 учасниками.

Про це пише сайт New Atlas.

Основним завданням досліджень була необхідність виявити ранні ознаки деменції, щоб запобігти ускладненню перебігу хвороби на її початках.

Що таке деменція?

Це цілий синдром, який з’являється при ураженнях пам’яті, деградації функцій мислення, провокує дивні зміни в  поведінці, втрату здатності виконувати звичні щоденні завдання.

Щороку по всьому світу виявляють понад 10 млн хворих. Деменція є причиною абсолютної залежності людини від оточуючих, різкого погіршення якості життя, нагальної потреби у щоденному піклуванні і призводить до повної інвалідизації хворого.

Причин захворювання є декілька, однак основна — хвороба Альцгеймера. До 70 % випадків з деменцією мають своїм початком хворобу Альцгеймера.

Деменція має суттєвий вплив не лише на хворого, а й кардинально змінює життя і звички всієї його родини або опікунів.

Тому для науковців світового рівня питання боротьби з наслідками захворювання, а ще краще профілактика, тривалий час займають одні з найважливіших місць.

Зокрема, вчені з Національного інституту старіння в США разом з колегами з Каліфорнійського Університету, після тривалого дослідження дійшли до висновку, що однією з головних ознак деменції, котра насувається, є апатія.

Деменція
Деменція

Останні етапи дослідження показали пряму залежність тяжких форм апатії з подальшим розвитком деменції. Так, на 80% кращі результати показали ті учасники дослідження, які проявляли найнижчий рівень апатії.

Таким чином дослідники дійшли висновків, що наявність апатії на ранніх стадіях з великою долею ймовірності може стати симптомом вже запущеного процесу нейродегенерації — руйнування клітин мозку. Вчені також наголошують, що апатія і депресія є тісно взаємопов’язаними станами. А перехід тяжких форм затяжної депресії до не менш тяжких форм деменції є, на сьогодні, медично та науково доведеним фактом.

Таким чином, виходячи з наслідків досліджень, науковці пропонують розробити більш ефективні прості і швидкі методи діагностування ранніх стадій деменції шляхом звичайного анкетування. Це допоможе правильно підібрати засоби реабілітації та підтримки і значно уповільнити прогресування захворювання у літніх людей.

 

Поділіться статтею

Людмила Гурченко

Привиди на дачі у Людмили Гурченко: онука легенди кіно не може створити музей через злу енергію акторки

Онука Людмили Гурченко не довго засмучувалася після пограбування і розповіла про плани.
Максим Галкін і Алла Пугачова

Алла Пугачова та Максим Галкін злилися у поцілунку під час пишної вечірки в честь дня народження гумориста

Максим Галкін та його відома обраниця дійсно здивували і фанатів, і гостей.
Трійця 2021 припала на 20 червня

Трійця 2021: що святять на Зелені свята, як прикрашати домівку та що суворо заборонено робити у цей день

Трійця 2021 цього року, як ніколи пізня. Дізнайтеся, як потрібно провести це день правильно.
Злата Огнєвич

Ким насправді є Злата Огнєвич і хто її оточує: змінила ім’я та вилила сум від втрати брата у творчість

Злата Огнєвич постала в українському шоу-бізнесі в образі палкої брюнетки з екзотичним ім'ям. Але яка вона насправді?

Популярне

Останні новини