Восени зайві сантиметри на талії менш помітні завдяки об’ємним светрам, але це, мабуть, єдиний плюс цього сезону в плані схуднення.
Ближче до зими більшість людей стикаються з проблемою: зайві кілограми, від яких успішно позбулися влітку, починають повертатися. Відчуття голоду застає зненацька і змушує робити набіги на холодильник в пошуках «що б мені смачненького з’їсти».
В цій статті ми розповімо про те, як перемогти апетит і чим харчуватися восени, щоб не погладшати.
Як не набрати вагу восени
Восени складніше обмежувати себе в харчуванні. Рум’яна випічка, гарячі супи, смачні другі страви – світ пропонує безліч спокус для людини на дієті. Коли спокуса велика, відбуваються зриви, і втрачені кілограми повертаються знову.
У гонитві за красивим тілом допоможе фітнес. Щоденне кардіо підвищить м’язовий тонус і прискорить обмін речовин. Чим різноманітнішим буде аеробне навантаження, тим успішніше людина позбудеться зайвих кілограмів.
Не набрати вагу восени допоможуть регулярні тренування: фахівці радять виділяти на кардіо 30-40 хвилин щодня. Підійде ходьба, біг та інша аеробна активність.
Осіння дієта для схуднення
Осінні дієти повинні бути різноманітними, оскільки бідний раціон не забезпечує всі потреби організму. Тому слід використовувати всі види овочів і фруктів, які вам доступні – як в свіжому, так і в приготовленому на пару вигляді.
Щоб схуднути, потрібно скоротити споживання швидких вуглеводів. Саме вони призводять до набору зайвої ваги. Відмовитися доведеться від перекусів на бігу солодким і випічкою, перейти з харчування у фастфудах на домашню їжу.
Жирна їжа має аналогічний шкідливий вплив. Найчастіше людина навіть не помічає, як випиває добову норму жирів, просто додаючи молоко або вершки до кави.
СхудненняТим, хто сидить на дієті, перевагу слід віддавати нежирним сортам м’яса: білого м’яса індички і курки, телятини. Баранина, яловичина, свинина не сприятимуть схудненню.
Звернути увагу потрібно і на спосіб приготування гарячих страв. Дієтологи рекомендують тушити м’ясні продукти без додавання олії, а також готувати в пароварці. Таким чином їжа вийде легкою і нежирною, вона буде легше засвоюватися організмом.
Відмовитися доведеться і від магазинних соусів. Майонез, кетчуп і інші підсилювачі смаку містять велику кількість «шкідливих» калорій. Альтернативою звичним соусам стануть наступні заправки: соєвий соус, лимонна кислота і оливкова олія. При цьому кількість олії не повинна перевищувати однієї-двох чайних ложок на одну порцію салату.