Як відмовитися від цукру: корисні замінники

Білий цукор, крім калорій, не дає нашому організму нічого цінного: не містить клітковину, вітаміни, антиоксиданти чи будь-які інші поживні речовини.

Білий, рафінований цукор, який ми звикли використовувати для надання солодкого смаку їжі, насправді приносить шкоду нашому здоров’ю: сприяє ожирінню, діабету, заважає вуглеводному, ліпідному обміну і викликає залежність.

Дослідження свідчать, що для здоров’я буде краще, якщо відмовитися від 80-90% цукру з щоденного раціону, особливо дітям. Рекомендована кількість цукру – до 50 грамів для жінок і 70 грамів – для чоловіків.

На жаль, ми їмо його набагато більше, тому що він міститься практично в кожному обробленому харчовому продукті.

Відмова від цукру

Білий цукор, крім калорій і залишкових слідів мінералів (вони настільки малі, що про них взагалі можна забути), не дає нашому організму нічого цінного: не містить клітковину, вітаміни, антиоксиданти чи будь-які інші поживні речовини.

Непросто відвикнути від цукру, який, як і важкі наркотики, робить наш організм психічно залежним. Цукор провокує викид ендорфінів, гормонів щастя, які покращують настрій і знімають біль.

Але подолання «цукрової залежності» можливе. Відвикання може зайняти близько трьох місяців.

Для тих, хто не зможе відразу «порвати» з цукром і відвикнути від солодкого смаку (наприклад, чашечки солодкої ранкової кави), можуть виявитися корисними менш калорійні альтернативи.

Популярні підсоджувачі

Стевія

Ця невелика рослина, схожа на м’яту, є джерелом стевіозідів – природних речовин, які чудово  замінюють цукор. Вони в 300 разів солодші за нього і зовсім не містять калорій. Стевія також багата на вітамін С, вітаміни групи В, має низький вміст магнію, заліза  і кальцію.

Стевія

Ксиліт

Ксиліт (березовий цукор) має майже наполовину менше калорій, ніж звичайний білий цукор і в кілька разів нижчий глікемічний індекс, який не призводить до стрибкоподібних змін концентрації цукру в крові. На противагу білому цукру підтримує імунну систему і каталізує засвоєння кальцію, тому корисний при ризику розвитку остеопорозу.

Корінь солодки

Багато років використовується в фітотерапії. Має антибактеріальну, протиалергічну дію, пригнічує рівень холестерину в крові і є прекрасним джерелом антиоксидантів.

Природні замінники цукру

Якщо ви не готові відмовитися від солодкого, можна замінити цукор більш здоровими, але такими ж калорійними варіантами.

Мед

На жаль, має більше калорій, ніж цукор, але він набагато краще засвоюється організмом, а також містить мінерали, ферменти, вітаміни, протеїни, органічні кислоти і бджолиний віск.

Кленовий сироп

Це сік, який видобувається ранньою весною зі стовбурів деяких видів клена. Після випаровування води з соку отримують густий, солодкий сироп. Він містить менше калорій, ніж білий цукор, а також це хороше джерело вітамінів групи В, деяких мінералів, біотину, ніацину і фолієвої кислоти.

Кленовий сироп

Коричневий цукор

Кристалізується цукрової тростини. Має таку ж кількість калорій, як і білий цукор, але містить більше корисних речовин, включаючи цинк і залізо.

Схожі статті

Тренуюся зранку, а худну протягом всього дня: 5 ефективних вправ для швидкого схуднення

Не потрібно ніяких абонементів в спортзал і складних тренувань. Є кілька легких вправ, якими можна "увімкнути" процес схуднення з самого ранку. Підійдуть навіть тим, хто не любить спорт.

У 10 разів корисніша за гречку: дієтологи назвали кашу, яку варто їсти щоденно

Про цю кашу чули майже всі, але купують її одиниці. Хоча її користь для здоров'я величезна. Вона містить поживні речовини, яких не вистачає у весняному раціоні.

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.