Білий, рафінований цукор, який ми звикли використовувати для надання солодкого смаку їжі, насправді приносить шкоду нашому здоров’ю: сприяє ожирінню, діабету, заважає вуглеводному, ліпідному обміну і викликає залежність.
Дослідження свідчать, що для здоров’я буде краще, якщо відмовитися від 80-90% цукру з щоденного раціону, особливо дітям. Рекомендована кількість цукру – до 50 грамів для жінок і 70 грамів – для чоловіків.
На жаль, ми їмо його набагато більше, тому що він міститься практично в кожному обробленому харчовому продукті.
Відмова від цукру
Білий цукор, крім калорій і залишкових слідів мінералів (вони настільки малі, що про них взагалі можна забути), не дає нашому організму нічого цінного: не містить клітковину, вітаміни, антиоксиданти чи будь-які інші поживні речовини.
Непросто відвикнути від цукру, який, як і важкі наркотики, робить наш організм психічно залежним. Цукор провокує викид ендорфінів, гормонів щастя, які покращують настрій і знімають біль.
Але подолання «цукрової залежності» можливе. Відвикання може зайняти близько трьох місяців.
Для тих, хто не зможе відразу «порвати» з цукром і відвикнути від солодкого смаку (наприклад, чашечки солодкої ранкової кави), можуть виявитися корисними менш калорійні альтернативи.
Популярні підсоджувачі
Стевія
Ця невелика рослина, схожа на м’яту, є джерелом стевіозідів – природних речовин, які чудово замінюють цукор. Вони в 300 разів солодші за нього і зовсім не містять калорій. Стевія також багата на вітамін С, вітаміни групи В, має низький вміст магнію, заліза і кальцію.
СтевіяКсиліт
Ксиліт (березовий цукор) має майже наполовину менше калорій, ніж звичайний білий цукор і в кілька разів нижчий глікемічний індекс, який не призводить до стрибкоподібних змін концентрації цукру в крові. На противагу білому цукру підтримує імунну систему і каталізує засвоєння кальцію, тому корисний при ризику розвитку остеопорозу.
Корінь солодки
Багато років використовується в фітотерапії. Має антибактеріальну, протиалергічну дію, пригнічує рівень холестерину в крові і є прекрасним джерелом антиоксидантів.
Природні замінники цукру
Якщо ви не готові відмовитися від солодкого, можна замінити цукор більш здоровими, але такими ж калорійними варіантами.
Мед
На жаль, має більше калорій, ніж цукор, але він набагато краще засвоюється організмом, а також містить мінерали, ферменти, вітаміни, протеїни, органічні кислоти і бджолиний віск.
Кленовий сироп
Це сік, який видобувається ранньою весною зі стовбурів деяких видів клена. Після випаровування води з соку отримують густий, солодкий сироп. Він містить менше калорій, ніж білий цукор, а також це хороше джерело вітамінів групи В, деяких мінералів, біотину, ніацину і фолієвої кислоти.
Кленовий сиропКоричневий цукор
Кристалізується цукрової тростини. Має таку ж кількість калорій, як і білий цукор, але містить більше корисних речовин, включаючи цинк і залізо.