Вчені назвали ознаку, що об’єднує більшість хворих на COVID-19

У 82,2% хворих коронавірусною хворобою був дефіцит вітаміну D, заявляють автори дослідження.

Більш ніж у 80% заражених коронавірусом людей виявили дефіцит вітаміну D. Найчастіше він проявляється у чоловіків.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.
Участь в дослідженні взяли 216 пацієнтів з підтвердженим COVID-19, які були госпіталізовані в одну з лікарень в Іспанії. Вчені виміряли у них рівень 25-гідроксівітаміна D (25OHD). Це гідроксильована форма вітаміну D3, що бере участь в метаболічних реакціях організму.

Також було виміряно рівень 25ОНD у 197 здорових добровольців з контрольної групи.

З’ясувалося, що у 82,2% хворих коронавірусною хворобою був дефіцит вітаміну D. У контрольній групі цей показник склав 47,2%. Якщо в ковід-групі рівень вітаміну D був 13,8 нг/мл, то в здоровій – 20,9 нг/мл. У чоловіків він виявився нижчим.

COVID-19

У пацієнтів з більш низькою концентрацією 25ОНD були підвищені рівні запальних маркерів – феритину і D-дімера. У них частіше спостерігалася гіпертонія і серцево-судинні захворювання. Тривалість перебування в лікарні у них була вищою, ніж у тих, чий рівень вітаміну D становив вище 20 нг/мл.

Керівник дослідження Хосе Ернандес заявив, що виявлення і лікування дефіциту вітаміну D є одним із важливих профілактичних заходів в період пандемії. Це найбільш актуально для пацієнтів з супутніми захворюваннями і мешканців домів для людей похилого віку – головних груп ризику COVID-19.

Вчений підкреслив, що прийом вітаміну D при коронавірусі повинен бути рекомендований пацієнтам з його нестачею. Це може бути корисним як для опорно-рухового апарату, так і для імунної системи.

У той же час в дослідженні йдеться про відсутність зв’язку між рівнем вітаміну D в крові і тяжкістю перебігу COVID-19.

Схожі статті

Новини здоров’я: вчені провели лабораторне дослідження – у кліщів є “улюблена” група крові

Дуже довго вчені не могли зрозуміти, за якими саме алгоритмами працює природа кліщів, з якими ми так не хочемо зіштовхуватися у повсякденному житті.

Корисніша за лосося, дешевше за скумбрію: дієтологи назвали рибу №1 для здоров’я

Її можна знайти майже в кожному магазині, і коштує вона зовсім небагато. Але дієтологи називають цю рибу однією з найцінніших. У ній багато білка та корисних жирів. Ідеальне харчування на кожен день.

Сироп від кашлю можна знайти в лісі, але йти по нього слід уже зараз: до 1 червня

Цей засіб повністю натуральний, а зберігати його можна у погребі чи в холодильнику. Зробити зараз, а користовуватися протягом усієї осені та зими. Їсти можуть навіть діти!

Шкода, замаскована під користь: 3 рослинні олії, які не варто купувати навіть зі знижкою

Деякі рослинні олії тільки здаються хорошими. А насправді від них не те що користі для здоров'я немає, а деколи навіть навпаки. Дієтологи розповіли про те, які види олії краще обходити стороною.

Правила гігієни, про які ніхто не знає: чи обов’язково митися щодня, щоб бути чистими?

Чи потрібно людині митися щоденно? Дехто вважає, що обов'язково, та всіляко дотримується цього. Інші ж впевнені, що це зайве. Тож спеціалісти пояснили, як необхідно робити насправді.

Смачний натуральний чай із полуничного листя: 3 причини заготовити його на зиму

Мабуть, у світі нема людей, які б не пили чай. Але не всі знають, що його можна не купувати, а робити самостійно. Причому він буде навіть смачнішим та ароматнішим, ніж магазинні.