П’ятниця, 5 Березня, 2021

Дерматологи заговорили про новий симптом хвороби на коронавірус: «ковідні пальці»

По симптому можна визначити чи була людина інфікована саме вірусом SARS-CoV-2, навіть, якщо хвороба проходила легко і без помітних ускладнень.

У хворих людей може з’явитися набряк та почервоніння пальців ніг, яке нагадує обмороження. Симптом зареєстрований у Міжнародному COVID-19 дерматологічному реєстрі приблизно у половини пацієнтів і близько 16% з них були госпіталізовані. Про це повідомляє The Telegraph.

За свідченням лікарки дерматологині Гарвардської медичної школи Естер Фріман, запалені пальці спочатку червоні і опухлі, а потім стають фіолетовими. У легкій формі симптом тримається тижнів два, а потім сам зникає. Але були випадки, що у ряду пацієнтів симптом тримався й до двох місяців.

Раніше уже стало відомо, що при вірусній інфекції COVID-19 у  різних пацієнтів симптоми і клінічний перебіг хвороби були надто індивідуальні і різні. Єдиним до цього спільним симптомом була втрата нюху і смаку. І то – у деяких це відбувалося дуже коротко – 1-2 дні, а у когось відчуття запахів не з’являлося й до двох тижнів.

Названа також і спільна причина, через яку ймовірно відбулося зараження коронавірусом – це дефіцит вітаміну D.

Втім, від COVID-19 ще можна очікувати багато сюрпризів. Вірус постійно мутує, тому й  по-різному проявляє себе. І ефективної і надійної вакцини очікувати можна ще не скоро.

Поділіться статтею

Святослав Вакарчук

Чим живе і як зараз виглядає Святослав Вакарчук: вся правда про роман з Христиною Соловій і гурт Океан Ельзи

Минулого року Святослав Вакарчук відсвяткував 45-річчя. Чим живе легендарний артист зараз та які таємниці приховує? Давайте дізнаємося.
Катерина Кухар

Кухар насправді не прима-балерина, як стверджує сама: колега Кухар чесно розкрила її справжнє місце у балеті

Ім'я Катерини Кухар стало гриміти на всю Україну після участі у ряді успішних танцювальних проектів. Та чи можна насправді вважати її примою балету?

Популярне

Останні новини