Вчені з’ясували, як коронавірус впливає на серце людини

Медики виявляють запалення тканин серця у пацієнтів навіть через півроку, зокрема у тих, хто перехворів у легкій формі і безсимптомно.

У людей, що перехворіли коронавірусом, залишаються шрами не тільки на легеневій тканині, але і на серцевому м’язі. Запалення тканин серця, при цьому, фіксують навіть у тих людей, які перенесли COVID-19 в легкій або безсимптомній формі.

Про це, з посиланням на висновки зарубіжних вчених, повідомляє planet-today.

Згідно з дослідженням, яке опублікували спеціалісти Інституту Гладстона в Сан-Франциско (США), вірус SARS-CoV-2 викликає досить значні пошкодження серцевої тканини. Вчені спостерігали за інфікованим серцевим м’язом за допомогою електронного мікроскопа, і з’ясували, що коронавірус спровокував пошкодження, завдані ніби гострим скальпелем.

«Коронавірус здатний вчинити справжню різанину в серцевій тканині. Картина, характерна для захворювання, зовсім не схожа на ту, що ми бачимо при спадкових хворобах, – кажуть американські вчені, відзначаючи, що це пояснює, чому  люди, які перехворіли на COVID-19, скаржаться на слабкість і задишку навіть після повного одужання.

Коронавірус

Вчені зазначають, що серйозні пошкодження серця фіксуються майже у 50 відсотків людей, які перенесли коронавірус. Міокардит, гостра і хронічна серцева недостатність, аритмія і некроз кардіоміоцитів – ось основні проблеми з серцем, що провокуються новим вірусом.

До схожих висновки прийшли китайські, німецькі та італійські вчені, всі вони заявляють про серйозні пошкодження серцевого м’яза у більшості пацієнтів, які перенесли коронавірусну хворобу.

Причиною порушення роботи серця може бути цитокіновий шторм – занадто інтенсивна реакція імунної системи на коронавірус, яка руйнує тканини у вогнищі запалення, стверджують вчені.

Схожі статті

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?

Довгожителі знають, скільки треба ходити щодня, щоб бути “вічно молодим”: не 10 тисяч кроків

Не секрет, що потрібно в день проходити певну кількість кроків, щоб підтримувати своє здоровʼя та форму в тонусі - яка цифра є найбільш оптимальною?