У людей, що перехворіли коронавірусом, залишаються шрами не тільки на легеневій тканині, але і на серцевому м’язі. Запалення тканин серця, при цьому, фіксують навіть у тих людей, які перенесли COVID-19 в легкій або безсимптомній формі.
Про це, з посиланням на висновки зарубіжних вчених, повідомляє planet-today.
Згідно з дослідженням, яке опублікували спеціалісти Інституту Гладстона в Сан-Франциско (США), вірус SARS-CoV-2 викликає досить значні пошкодження серцевої тканини. Вчені спостерігали за інфікованим серцевим м’язом за допомогою електронного мікроскопа, і з’ясували, що коронавірус спровокував пошкодження, завдані ніби гострим скальпелем.
«Коронавірус здатний вчинити справжню різанину в серцевій тканині. Картина, характерна для захворювання, зовсім не схожа на ту, що ми бачимо при спадкових хворобах, – кажуть американські вчені, відзначаючи, що це пояснює, чому люди, які перехворіли на COVID-19, скаржаться на слабкість і задишку навіть після повного одужання.
Вчені зазначають, що серйозні пошкодження серця фіксуються майже у 50 відсотків людей, які перенесли коронавірус. Міокардит, гостра і хронічна серцева недостатність, аритмія і некроз кардіоміоцитів – ось основні проблеми з серцем, що провокуються новим вірусом.
До схожих висновки прийшли китайські, німецькі та італійські вчені, всі вони заявляють про серйозні пошкодження серцевого м’яза у більшості пацієнтів, які перенесли коронавірусну хворобу.
Причиною порушення роботи серця може бути цитокіновий шторм – занадто інтенсивна реакція імунної системи на коронавірус, яка руйнує тканини у вогнищі запалення, стверджують вчені.