Стало відомо, коли люди, хворі на COVID-19, найбільш заразні

Вчені університету Сент-Ендрюс оприлюднили результати свого масштабного дослідження.

Підступність коронавірусу полягає в тому, що людина може не підозрювати, що вже його підхопила і захворіла COVID-19, і спокійно заражати інших. Це підтверджують і наукові дослідження.

Так, люди, інфіковані вірусом SARS-CoV-2, з найбільшою ймовірністю будуть максимально заразними в перший тиждень після появи симптомів. Про це свідчать результати дослідження вчених з університету Сент-Ендрюс (Великобританія).

Робота дослідників була опублікована в The Lancet Microbe.

У систематичному огляді розглядалися 98 досліджень: 79 з них були присвячені SARS-CoV-2, а решта — вірусам SARS-CoV і MERS-CoV. Автори прийшли до висновку, що вірусне навантаження SARS-CoV-2, ймовірно, досягає піку в верхніх дихальних шляхах хворого на ранній стадії розвитку хвороби (від появи симптомів до п’ятого дня).

Науковці зазначають, що це перший систематичний огляд і метааналіз, в якому було всебічно вивчене і порівняне вірусне навантаження і виділення трьох коронавірусів людини. Він чітко пояснює, чому SARS-CoV-2 поширюється швидше, ніж SARS-CoV і MERS-CoV, і чому його так  важче стримувати.

Коронавірус

Тож вчені стверджують, що більшість випадків передачі вірусу відбувається дуже рано, і особливо протягом перших п’яти днів після появи симптомів, що вказує на важливість швидкої самоізоляції інфікованих.

У випадку з коронавірусом SARS-CoV-2 автори роботи говорять про дев’ятиденний період заразності (пізніше виявити живі коронавіруси в тканинах або виділеннях не вдалося), але підкреслюють, що дослідження не може дати відповідь на питання про рекомендовану тривалість карантину – оскільки розглядалися тільки дані пацієнтів, які проходили лікування в стаціонарі.

Також зазначається, що безсимптомні хворі можуть бути заразними протягом більш короткого періоду часу в порівнянні з тими, у кого явно виражені симптоми COVID-19.

Схожі статті

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?

Довгожителі знають, скільки треба ходити щодня, щоб бути “вічно молодим”: не 10 тисяч кроків

Не секрет, що потрібно в день проходити певну кількість кроків, щоб підтримувати своє здоровʼя та форму в тонусі - яка цифра є найбільш оптимальною?

Не все радянське – погане: секрет довголіття із бджолиним пилком – за 1 місяць очищує судини

Навіть, якщо щось здається старомодним, або радянським, це не означає, що воно не має користі. Бджолиний пилок – це перевірений часом засіб, який допоможе очистити організм та зміцнити серце.