Вчені з’ясували, яким повинне бути меню для постковідной реабілітації

Швидше відновитися після COVID-19 допоможе правильне харчування, впевнені медики. Так, вчені з’ясували, чим краще харчуватися людям, що перенесли коронавірусну хворобу.

Результати їхнього дослідження опубліковані в журналі BMJ Nutrition, Prevention and Health.

Британські науковці Емма Дербішир і Джоан Деланжа, які вивчали роль харчування в зміцненні імунітету, проаналізували наукові публікації про продукти та харчові добавки, що сприяють реабілітації після хвороби.

Особливу увагу дослідники приділили харчуванню людей похилого віку. Адже з віком і вроджений, і адаптивний імунітет у людей часто знижується, і одна з причин цього процесу – саме нестача поживних речовин.

Погане харчування, білково-енергетична недостатність, а також дефіцит вітамінів і мінералів сприяють неоптимальному функціонуванню імунної системи, підкреслюють вчені. Тому, за їхніми словами, збалансоване харчування відіграє важливу роль в захисті організму від респіраторних захворювань.

У список продуктів, які ефективно допомагають відновитися після COVID-19, увійшли ті з них, які багаті вітамінами C і D. Дослідники відзначають, що вітамін D – це потужний імунорегулятор, а C зміцнює бар’єрну функцію епітелію і дихальної системи. Це не дає клітинам вірусу спуститися в нижні дихальні шляхи, і тим самим запобігає розвитку пневмонії.

Вітамін C
Вітамін C

Вітамін C у великій кількості міститься в таких продуктах, як апельсини та інші цитрусові, брокколі, чорна смородина. Також варто звернути увагу на багаті цинком креветки, консервовані боби і варені курячі яйця.

Вітамін D міститься в рибі (лосось, тріска), у грибах лисичках, і в меншій кількості – у вершковому маслі, сирі, м’ясі, яйцях, ікрі. Також його можна отримати з відповідних харчових добавок. Людині потрібно до 50 мікрограмів на день цього вітаміну.

Результати дослідження свідчать, що така дієта скорочує термін постковідної реабілітації. Втім, це стосується тільки людей, у яких немає супутніх захворювань. Людям, у яких є хвороби серцево-судинної системи, астма або проблеми з імунітетом, потрібно обов’язково узгодити свою дієту з лікарем.

Схожі новини