Що робити, щоб не боліла спина: 6 порад лікарів

Хочете, щоб спина залишалася здорова і не турбувала болями? Тоді варто дотримуватися деяких рекомендацій лікарів.

Щоб могти без проблем танцювати, бігати чи навіть просто безтурботно гуляти стільки, скільки захочеться, варто подбати про здоров’я спини. Ці 6 порад від лікарів допоможуть вам не скаржитися на цю важливу частину тіла, незалежно від того, скільки вам років.

Споживайте кальцій та вітамін D в достатній кількості

Хребет людини дуже вразливий до остеопорозу. Особливо це стосується людей старшого віку. Щоб попередити руйнування кісток, треба споживати продукти, що містять багато кальцію та вітаміну D. Кальцій є в молочних та кисломолочних продуктах, а також його достатньо в листовій зелені. Щоб організм отримував вітамін D, включіть в свій раціон жирну рибу, яловичу печінку, яйця та сир.

Зміцнюйте за допомогою силових вправ торс

Медики відзначають, що запорукою здорової спини є міцний торс. Регулярні силові тренування зміцнюють м’язи тулуба і, відповідно, зменшують ризик травматизації спини та виникнення м’язових спазмів. Важливий також і стан м’язів живота. Тож, щоб укріпити спину, потрібно зміцнювати усі групи м’язів тулуба.

Тренування
Тренування

Зверніть увагу на ваше взуття

В першу чергу, воно має бути зручним. Небажаним є взуття на високих підборів та з поганою фіксацією ноги. Віддайте перевагу взуттю зі зручною, анатомічно правильною колодкою і твердим задником.

Сидіть правильно

Правильна постава дуже важлива під час сидіння, адже сучасна людина дуже багато часу сидить. Зберігайте правильну поставу та підтримуйте спину під час сидіння. Якщо маєте можливість, забезпечте собі якісне крісло. Під час роботи в сидячому положенні ваші коліна повинні знаходити трохи вище, ніж стегна.

Не забувайте про розтяжку

Сучасний спосіб життя не надто добре впливає на спину. Людям доводиться стояти або сидіти на одному місці протягом довгого часу. Розтяжка допоможе зняти напругу у спині, покращити кровообіг, а також зміцнити потрібні м’язи.

Більше рухайтеся

Як зазначають медики, найважливіша порада у випадку нападу болю в спині ‒ зберігати хоч якусь рухову активність та продовжувати робити фізичні вправи. Адже за статистикою, ймовірність рецидиву становить приблизно 30%. А ось малорухливий спосіб життя якраз спричиняє погіршення ситуації.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини