Сода і розпушувач – це не одне й те ж саме: 4 кулінарних секрети для найкращої випічки

Сода та розпушувач мають різний склад. Тільки шеф-господині знають різницю між ними, а також те, що, куди та скільки класти. І як зробити так, щоб у випічці не відчувався смак соди.

Чимало господинь вважають, що сода й розпушувач, це одне й те саме. Немає вдома розпушувача, а нічого страшного, покладіть соди і нехай буде! І тільки справжні шеф-кухарі-господині розуміються на тому, що у соди і в розпушувача абсолютно різний склад. Сода це гідрокарбонат натрію, а розпушувач являє собою соду, борошно та різні сполуки кислот. Приготувати розпушувач можна й вдома самостійно. Для цього потрібно змішати соду з лимонною кислотою. Потрібно лише знати, що і як правильно змішувати в правильних пропорціях.

Основним завданням соди й розпушувача це зробити структуру тіста легкою. Наприклад, під час приготування оладок, щоб в результаті вони виявилися пухкими. Якщо, хоча б, трішки “переборщити” з содою в оладках чи в іншій випічці, то це буде досить сильно відчуватися на смак (на смак віддаватиме содою). Плюс розпушувача в тому, що він продається в маленьких фасованих пакетиках і додаючи його під час приготування, помилитися важко. Також, завдяки кислотам, які він містить, він не такий ефективний і потужний, як сода. Тому, на смакові якості їжі це не вплине.

Кулінари пояснили, яка різниця між содою і розпушувачем

Щодо соди, то її краще використовувати там, де міститься певна кислота: ягідні соки або кефір, який стане основою для приготування чогось. Також соду можна покласти туди, де використовується молоко, сметана, а температура для випікання потрібна не менша, ніж 180 градусів.

В разі, якщо у складі для приготування тіста не міститься нічого з кислого, то краще всього під час приготування такої їжі класти туди розпушувач. Тому що, за наявності розпушувачів у готових продуктах не відчуватимуться сторонні смаки. Досить часто соді надають перевагу тому, що вона діє швидше. Але, якщо хочеться якості, то краще всього надати перевагу розпушувачу, який також ніяким чином не впливає на фігуру.

Схожі статті

М’ясо запікаю в горщику з гарбуза: осінній рецепт м’ясного рагу з сиром – ситно і смачно

Таке м'ясне рагу мало хто готував, бо про цей рецепт знають не всі! Варто спробувати зробити такі осінні гарбузи й нічого іншого більше їсти не захочеться.

З хребтом дістається 95% всіх кісток: як почистити оселедець – не будете “плюватися” кісточками

Видалити всі кісточки з риби можливо й реально. До того ж, зробити це таким чином, щоб потім з філе був найкращий фарш. Це допоможе приготувати соковиті рибні котлетки.

Ектор Хіменес-Браво приготував піцу з продукту, який є вдома у кожного українця: це дешево

Ектор Хіменес-Браво вигадав рецепт того, як приготувати піцу з картоплі. Адже цей продукт є у хаті майже кожного українця. Сама страва виходить ситною і досить бюджетною.

Як самостійно засолити рибу вдома: рецепт дуже простий, а результат задовольнить всіх

Нутриціологиня розповіла свій власний лайфхак того, як засолити морську чи океанську рибу. Рецепт дуже цікавий, простий, а головне — ці прянощі знайдуться вдома абсолютно в кожного.

Ольга Мартиновська приготувала “найдорожчу страву” в світі: найдорогоцінніший кавʼяр — що це

Ольга Мартиновська показала, як приготувати "найдорожчу страву" в світі. Зробити це може кожна українська господиня прямо в себе вдома. "Ловіть" рецепт!

Пів кілограма крем-сиру з кефіру за 5 хвилин та 70 гривень: виходить смачніше і дешевше, ніж купити в АТБ

Забудьте про покупний крем-сир! Отримати основу для смачної намазки чи ролів можна вдома, використавши мінімум інгредієнтів. Результат виходить не тільки смачним, але й корисним.