Здається, що немає взагалі нічого складного у тому, або впоратися з такою простою задачею — погасити соду оцтом. І тим не менш, тому господині постійно стикаються з вельми не бажаним результатом, коли нібито зробили все правильно, а випічка все одно не вийшла.
Кулінар розповів, як правильно гасити соду оцтом
У деяких рецептах навіть рекомендують використовувати і розпушувач, і оцет із содою для найкращого результату. Так само інколи в рецептах, де міститься у складі кефір також рекомендують додавати оцет. Хоча як такої необхідності в ньому вже немає.
Але давайте розберемося, як все-таки правильно гасити соду оцтом, щоб все вийшло. А також, які пропорції необхідно брати, адже маленька кількість соди може не надати тої кількості ефекту, яка потрібна, а перебір принесе дуже неприємний присмак в роті.
Виявляється, провали стаються через те, що велика кількість вуглекислого газу під час безпосереднього процесу гасіння просто не потрапляє у тісто, а випарюється в повітрі.
Для того, аби уникнути таких конфузів необхідно трошки змінити порядок дій. І для початку вносити соду у миску з інгредієнтами, а потім додавати оцет безпосередньо у тару. І лише після цього додавати борошно.
Але найефективнішим вважається інший метод гасіння. Розділіть сухі й рідкі інгредієнти, до перших відправте соду, а до других – оцет. Перемішайте і з’єднайте тісто в одному посуді.
Також не забувайте, що є велика кількість випічки, куди насправді не підходить для використання. Наприклад, конфузи можуть виникати з виробами із сиру. Хоча здавалося би сода вступає у реакцію з кисломолочним продуктом, але в результаті смак соди може посилюватися.
Саме тому часто в такі страви рекомендують додавати не соду, і не дріжджі, а саме розпушувач.